GeriEkonomi MINIMELTS Türkiye'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MINIMELTS Türkiye'de

MINIMELTS Türkiye'de
refid:11990063 ilişkili resim dosyası

dünyanın en soğuk dondurması ünvanına sahip olan MINIMELTS, Türkiye dahil 28 ülkede satılıyor.

Doğu Avrupa distribütörlüğünü Minimaks firmasının aldığı MINIMELTS, İstanbul’ da Türk damak tadına zevkine uygun tatlarla çeşitlendirilerek üretiliyor.

Dondurmada alışa gelmiş kalıpların dışına çıkan MINIMELTS,  eksi 270 Derece ile üretilip eksi 40 Derecede servise sunulduğu için, dünyanın en soğuk dondurması ve bu sayede meyveler şoklandığından vitaminlerini yitirmiyor.

MINIMELTS’ in üretiminde, içindeki tüm hava ileri teknolojiyle alınarak, yüzde 30 (üçte bir oranında) daha yoğun bir lezzet elde ediliyor.  Türk damak tadına uygun olarak, ilk yıl 10 çeşit üretilen MINIMELTS’ de naneli çikolatalı ve pamuk helvalı  dondurmalar da  ilk kez tüketicinin zevkine sunuluyor.

Kişi başına dondurma tüketiminde 2.4 kilogram ile Avrupa Birliği’ndeki en düşük ülke olan Türkiye’de, krema, külah tip dondurmalardan sonra dünyada trend olan frozen tip dondurmayı üretmeye başlayan Minimaks, alışkanları değiştirerek tüketimi artırmayı hedefliyor.

Gıda sektörüne MINIMELTS markasıyla adım atan Türk firması Minimaks, Türkiye genelinde ilk yıl 100, 2010 yılı sonunda ise 300 noktada satış hedefliyor. Türkiye’de ilk yıllık üretimde, pazardan yüzde 1 pay ile 5 milyon dolar ciro hedefleyen Minimaks,  AVM ve büyük caddelerde corner satış yapacaklara franchise dağıtıyor. 2009’ da isim hakkı almayacaklarını açıklayan firma ortaklarından Nihat Yangır ‘ On bin dolar karşılığında hazır stand veriyoruz. Franchise, doğru yer bulmakla ve kira, eleman masraflarıyla yükümlü’ diyerek franchise koşullarını açıklıyor. 

Markanın Doğu Avrupa distribütörlüğünü alan Minimaks, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Rusya ve Romanya’ya dağıtımı, günlük üretim potansiyeli dört ton olan İstanbul’daki fabrikadan sağlıyor. Minimaks ayrıca; Rusya’da kuracağı  ikinci fabrikayla dağıtım ağını genişletmeyi planlıyor. 

Başta A.B.D ve Kanada olmak üzere, Avustralya, Yeni Zelanda ile tüm Asya ülkelerinde yıllardır satılan MINIMELTS; 2009 yazında Türkiye genelinde AVM ve büyük caddelerde tüketiciyle buluşuyor. Mini dondurma parçalarının 50 gramlık kuplarda sunulduğu MINIMELTS,  4 TL’ den satışa sunuluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle