GeriEkonomi Milyonluk tekneler denize iniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milyonluk tekneler denize iniyor

Milyonluk tekneler denize iniyor

Bu yıl Tuzla’daki Viaport Marina’da ilki düzenlenecek olan ‘Yacht Show Eurasia’ milyonluk teknelerin şovuna sahne olacak. Fuar ziyaretçileri boyları 3 ile 40 metre arasında değişen tekneleri deniz üstünde test etme imkânı da bulabilecek.

GEÇEN yıl mayıs ayında hizmete açılan Tuzla’daki Viaport Marina’da 5-10 Mayıs tarihleri arasında ‘Yacht Show Eurasia’ düzenleniyor. Denize inmeye hazır sıfır teknelerin yanı sıra, ikinci el teknelerin de görücüye çıkacağı fuarda, 150’den fazla tekne sergilenecek. Fuar ziyaretçileri boyları 3 ile 40 metre arasında değişen değeri milyon liraları bulan tekneleri deniz üstünde test etme imkanı da bulabilecek.

100 MİLYON EURO

Fuarda leasing, banka kredisi gibi birçok satın alma fırsatı bulunacağı bilgisini veren Via Fuarcılık Fuarlar Grup Direktörü Dilek Karaduman, fuar boyunca sergilenecek teknelerin değerinin 100 milyon Euro’dan fazla olduğunu belirtti. 4 Mayıs’ta fuarın VİP açılışının yapılacağını belirten Karaduman, sergileyecek teknelerin yüzde 50’sinden fazlasının sıfır tekne olacağını söyledi. Karaduman “150’den fazla yat, mega yat, catamaran, yelkenli, sürat teknesi ve motor yatlar ziyaretçilerin beğenisine sunulucak. Tekne ve marin ekipman firmaları, broker firmaları, charter firmaları da fuara katılacak. Ayrıca fuar kapsamında üniversiteler arası yelken yarışları, Canan Anderson canlı performansı, DJ Party ile gün boyu yarışmalar ve etkinlikler yapılacak” dedi. 

PARMAK İZİ UYGULAMASI

Via GYO bünyesinde kurulan Via Fuarcılık ile öncelikle denizcilik sektörüne yönelik fuarlarla Marina’nın sadece yat sahibi olanlara değil tüm sektöre katkıda bulunmasının amaçlandığını ifade eden Dilek Karaduman, marinada öncelikle Yachtshow Eurasia ve Eylül ayında düzenlenecek Boatshow Eurasia fuarları için tüm teknik donanımların yapıldığını söyledi. Karaduman, tekne güvenliği için pontonlara girişte kart yerine parmak izi uygulamasına geçtiklerinin altını çizdi. 

FUARA ÜCRETSİZ ULAŞIM

İDO ile ulaşım konusunda bir anlaşam yaptıklarını belirten Dilek Karaduman. “Bakırköy, Bostancı ve Tuzla iskelelerine birer turnike koyulacak. Turnikelerin başında birer hostes olacak. Bu turnike, ‘Yacht Show Eurasia’ turnikesi olacak. Fuar boyunca yaka kartları ve davetiyeleri ile ziyaretçiler bu turnikelerden fuar alanına ücretsiz gidebilecek. Bir de Disneyland treni ile tuzla iskelesinden fuar alanına ulaşım sağlanacak” dedi. 

TEMA PARK DA VAR

VİA GYO tarafından inşa edilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla Tuzla’da hayat bulan Viaport Marina, Mayıs 2015’te hizmete açıldı. Projede, 150 bin metrekare yeşil alan, 750 yat kapasiteli marina, adacıkların üzerine yerleştirilmiş otel ve Tuzla halkı ile yat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari üniteler yer alıyor. Viaport Marina içinde, tema park, marina ve alışveriş merkezi de bulunuyor. Viaport Marina’da, önümüzdeki aylarda otel ve akvaryum projelerinin de hayata geçirilmesi planlanıyor. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle