GeriEkonomi Milyon yıldızlı tatile az kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milyon yıldızlı tatile az kaldı

Milyon yıldızlı tatile az kaldı
refid:28297747 ilişkili resim dosyası

Turizm sektöründe faaliyet gösteren VIP Turizm 2015’te gerçekleştireceği projeleri tanıttı. VIP Turizm’in yenilenen sitesi, ‘Eşsiz Seyahat Deneyimleri’, EKOVIP paketleri, Mice Turizmi ve Uzay Seyahatinin ayrıntılarını anlatan VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu, uzay seyahatinde artık geri sayımın başladığını, projenin deneme uçuşlarının bu yıl Haziran ayında başlayacağı söyledi. İlk uçuşun da 2015’in sonunda yapılacağı belirten Pirinçcioğlu, şirket olarak 2015’ye 100 milyon TL ciro beklediklerini dile getirdi.

Milyon yıldızlı tatile az kaldı
Gelecek 4-5 yıl içinde uzay turizminin daha hızlı büyüyeceği bilgisini veren Ceylan Pirinçcioğlu, “Hilton ve bir başka grup daha uzayda otel açmayı planlıyor. Oraya giden turistler yörüngede gezme imkanı bulacak. Biliyorsunuz dünyada oteller 4-5 yıldız diye nitelendiriliyor. Uzayda nasıl bir yıldız statüsü belirlenir bilmiyorum ama uzayda yapılacak oteller milyonlarca yıldız arasında olacağı için ‘milyon yıldızlı’ otel olarak düşünülebilir” ifadelerini kullandı.

7 DAKİKALIK BEKLEYİŞ

VIP Turizm’in, ‘Eşsiz Seyahat Deneyimleri’ ile uzay seyahatinden, Hollywood starlarıyla düzenlenen turlara, Toscana’da İtalyan sürüş pilotları ile Maserati’nin hız dünyasının keşfine kadar birçok seyahat seçeneği sunduğunun altını çizen Pirinçcioğlu, “SCX şirketinin X-Cor Lynx Uzay Roketi’nin Türkiye temsilciliğini üstlendik. X-Cor şirketinin bu hayali gerçekleştirmek için yaptığı yatırım yaklaşık 250 milyon Euro civarında. Dünyada bu alana yapılan toplam yatırım 500 milyon dolar. 2015 yılının sonunda gerçekleşecek ilk uçuşta, X-Cor Lynx Uzay Roketi, kalkıştan 4 dakika sonra saniyede 3 bin 564 kilometre hıza ulaşacak. 58’inci kilometrede motorlar kapanacak ve itme gücü ile 100 kilometre yükseğe tırmanacak. 100 kilometre yükseklik aşıldığında seyahate katılanlar resmi olarak astronot kabul edilelcekler. Yer çekimsiz ortamda yaklaşık 7 dakika kalındıktan sonra geriye dönüş başlayacak ve bu süreçte 4G sürati ile adrenalin seviyesi maksimuma çıkacak” diye konuştu. Lynx Uzay Roketi’nin kalkış ve inişi için Karayipler’in Curaçao Adası’na özel olarak inşa edilen bir Uzay Limanı’nın kullanılacağı bilgisini veren Pirinçcioğlu, seyahatin yerküreden hareket ve dönüş olmak üzere toplam bir saat süreceğini dile getirdi.

TÜRKİYE’DEN 3 KİŞİ

Uzay turizmi için dünyada bin kişinin başvuruda bulunduğuna değinen Pirinçcioğlu, “Uzaya yolculuk yapmak isteyen on binlerce kişinin olduğu bildiriliyor. Türkiye’den de 4 kişinin kayıt olduğu 8 kişinin de sırada ilk gidenleri beklediği seyahatin bedeli 100 bin dolar. Aralarında Leonardo DiCaprio, Stephen Hawking, Justin Bieber ve Lady Gaga gibi isimlerin yer aldığı, 57 ülkeden 1000 kişinin başvuruda bulunduğu uzay seyahatine Türkiye’den Ahu Aysal, Ercan Kaygısız ve Timur Özkan katılacak. Gelecek yıl katılacaklar arasında Ali Şen de bulunuyor” dedi.

HOLLYWOOD STARLARI İLE AKŞAM YEMEĞİ

Hollywood starları iel beraber organizasyonlar düzenleyeceklerinin bilgisini veren Ceylan Pirinçcioğlu, “California’da starların evlerinde yemekler vereceğiz. Toplam 4 günlük bir seyahat oluyor. Bu yıl boyunca birkaç kez yapacağız bu organizasyonunu. ABD’li Daphne Barak ile bu organizasyonu yapıyoruz. Dünyadan birçok kişi bu seyahatlere katılacak. Yıldızların bazı vakıfları var. Bu vakıflara para yatırıyoruz. Kendileri hiçbir ücret almıyor. Vakıf yararına yapılan bir etkinlik oluyor. Bu isimler arasında Sylvester Stallone ve Robert De Niro gibi isimler bu etkinliklerde olacak” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle