GeriEkonomi Milli Takım'ı Japonya'da Tarkan ile coşturalım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Takım'ı Japonya'da Tarkan ile coşturalım

Türkiye İş Bankası, ana sponsoru olduğu A Milli Futbol Takımı'nın Japonya ve Güney Kore'de yapılacak Dünya Kupası'ndaki maçları için Tarkan'ın seslendireceği bir şarkı hazırlatmayı planlıyor. Banka, bu şarkı için Pepsi ile işbirliği yapmak istiyor.

2005 yılına kadar Türk Milli Futbol Takımı'nın ana sponsorlarından biri olan Türkiye İş Bankası, Haziran ayında Japonya ve Güney Kore'de düzenlenecek Dünya Kupasında Türk Milli Futbol Takımı için Tarkan'ın seslendireceği yeni bir parça hazırlamayı planladı. İş Bankası bu planı gerçekleştirmek için Türkiye Futbol Federasyonu'nun sponsoru Pepsi'yle işbirliği yapmak istiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelen teklif üzerine Türk Milli Futbol Takımı'na sponsor olduklarını kaydeden Türkiye İş Bankası Halkla İlişkiler Müdürü Cana Atınç, ‘‘Görüşmelerimiz Kasım ayından önce başladı. Biz zaten sporu her zaman destekleyen bir kuruluş olduğumuz için federasyondan böyle bir teklif gelince hemen kabul ettik’’ dedi.

Bu teklifi İş Bankası'nın ‘Türkiye Bankası’ konseptini işlemeye başladığı zaman aldıklarını hatırlatan Atınç, ‘‘İş Bankası Türkiye'nin Bankası olduğu için tüm yönetim kurulu Milli Takıma sponsor olmayı kabul etti ve imza atıldı’’ diye konuştu.

4 SPONSOR VAR

Atınç sponsorluklarının 2005 yılına kadar geçerliği olduğunu ve Dünya Kupası'nın dışında Avrupa Futbol Şampiyonası'nı da kapsadığını belirterek şunları söyledi: ‘‘Sponsorluk anlaşmamız sadece A Millileri değil, bayan, genç ve ümit millileri de kapsıyor. Bizimle beraber Türkiye Futbol Federasyonu'nun sponsoru Pepsi de yer alıyor. Ana sponsorların dışında Mercedes ve Sarar da milli takımın diğer sponsorları.’’

Futbol Milli Takım sponsorluğunun kolay bir iş olmadığını ve dünya kupası maçlarının uzakta olmasının kendileri için dezavantaj olduğunu kaydeden Atınç, ‘‘Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki coşkuyu yakalamak çok güç. Çünkü maçlar hem uzakta oynanacak, hem de sabah saatlerinde olacak. Bunun için farklı projeler üzerinde çalışıyoruz’’ dedi.

Atınç, Milli Takım için yeni bir şarkı üzerinde çalıştıklarını kaydederek şöyle konuştu: ‘‘Bu konuda Tarkan'la çalışan Pepsi'yle bir işbirliği yapmak istiyoruz. Bu planı kendilerine aktaracağız. Çünkü herkesin ayrı ayrı bir şarkı yaratması doğru değil. Ortak bir şarkı yaratılıp slogan haline gelmeli. Bizim korkumuz Milli Takım'a yakışır bir şarkı hazırlamakta. Bunu hazırlamak için start aldık. Bu konuda Tarkan'a olumlu bakıyoruz. Şu an eski bir şarkıyla reklamları başladı ancak biz tamamen yeni bir şarkıyla filmler hazırlamak istiyoruz.’’

Dünya Kupası kitabı geliyor

Milli Takım'la ilgili olarak üç film hazırlayacaklarını kaydeden Cana Atınç, ilk filmin kısa olacağını ve 12 Şubat'a kadar yayına gireceğini kaydetti. Atınç, ayrıca İş Bankası'nın Dünya Kupası tarihini konu alan bir kitap hazırlığı içinde olduğunu da keydederek, ‘‘Dünya kupaları tarihini anlatan bir kitap yayınlamak için hazırlıklara başladık. Kısa sürede bu kitabı yayınlayacağız. Bunun dışında yine dünya kupası ile ilgili sergiler açmak da istiyoruz’’ dedi. İş Bankası'nın ürünlerini de Dünya Kupası'na yönelik belirleyeceklerini söyleyen Atınç, ‘‘Hangi ürünümüzü Dünya Kupası için kullanacağız, hangisinde bir takım promosyonlar yapacağımızı planlamaya başladık. Buna göre Dünya Kupası'na götüreceğimiz müşterilerimizi oluşturacağız.’’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle