Milli Piyango'da zeytinyağı mesajı

Hürriyet Haber
07.02.2011 - 17:12 | Son Güncelleme:

Zeytin ağacı varlığının hızla artmasına paralel olarak zeytinyağında iç tüketimin de artması için düzenlenen kampanya kapsamında Milli Piyango'nun 9 Şubat'ta çekilişi yapılacak biletlerinin üzerinde zeytinyağı tüketimini özendirici mesajlar yer alıyor.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK) Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Metin Ölken, yaptığı yazılı açıklamada, zeytin ağacı varlığının 160 milyona ulaştığını, üretiminin de iki kat artarak 350-400 bin ton seviyelerine çıkacağını belirterek, halen 1,5 kilogram olan yıllık tüketimi de artırmak amacıyla iç tanıtıma ağırlık vereceklerini kaydetti.

Bu kapsamda Milli Piyango İdaresi ile 1 yıldır görüşme içinde olduklarını ifade eden Ölken, Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 9 Şubat 2011 tarihli biletlerde, ZZTK'nın tanıtım çalışmalarında kullandığı logo, fotoğraf ve sloganlardan oluşan özel bir tasarıma yer verdiğini ifade etti.

700 bin adet basılan ve satışa sunulan biletlerin sol üst köşesinde “Asıl şans sağlıktır, sağlıklı bir yaşam için zeytinyağı tüketin” yazısının yer aldığını, biletin sol alt köşesinde ise ZZTK logosuna yer verildiğini ifade eden Ölken, biletin alt tarafında ortalanmış şekilde “Tanesi Lezzet, Damlası Hayat” sloganının ve zeytin dalı fotoğrafının kullanıldığını bildirdi.

Ölken, açıklamasında “Aslında amacımız, ekim ya da kasım ayındaki bir çekiliş biletinde bu çalışmaya yer vermek ve çekilişi de zeytinci bir yöremizde gerçekleştirmekti. Ancak zaman kaybetmemek adına 9 Şubat'taki çekilişi tercih ettik” ifadelerine yer verdi.Televizyonlardaki yemek programlarında zeytinyağlı yemek tariflerine daha fazla yer verilmesi için çalışmalar yürüttüklerini de kaydeden Ölken, Sağlık Bakanlığı ve RTÜK ile görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı