GeriEkonomi Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı

Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı
refid:27911541 ilişkili resim dosyası

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesinin Niğde’ deki talihlisi ikramiyesini bir banka aracılığıyla aldı. Kimliği açıklanmayan talihlinin asgari ücretle çalışan işçi olduğu belirtildi.

MİLLİ Piyango’nun dörde bölünen Yılbaşı Büyük İkramiyesi’nin Niğde’deki talihlisi, 12.5 milyon liralık ikramiyesini aldı. Bileti satan Milli Piyango Bayii Erkan Ersoy kimliğini açıklamadığı talihlinin asgari ücretle çalışan bir işçi olduğunu söyledi. Niğde’de herkes 12.5 milyon liranın isabet ettiği çeyrek biletin sahibini merak ederken, talihli ikramiyesini aldı. Kimliği açıklanmayan talihlinin 30 yaşlarında asgari ücretle çalışan, evli ve 2 çocuk babası bir işçi olduğu belirtildi. Bileti satan Erkan Ersoy, ismini açıklamadığı talihlinin ikramiyesini noterden vekalet verdiği bir bankanın yöneticisi aracığıyla aldığını söyledi.

Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı

Notere beraber gittiklerini belirten ve burada talihli ile birlikte bileti tutarken çekilmiş fotoğrafı da gazetecilere gösteren Ersoy, "Kardeşimiz yüksek okul mezunu, bir yerde işçi olarak çalıyor. 5 gün sonra bana müracaat ederek notere gittik. Noterden sonra bankaya giderek, banka müdürü ile birlikte Ankara’ya gidip parayı hesaplarına aktardılar ve rahatladılar" diye konuştu.

Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı

TATİLE GİTTİ

Talihlinin babası ve kardeşleriyle birlikte Niğde’de bir işletme kurmayı planladığını belirten Erkan Ersoy, şunları söyledi: "Genç arkadaşımız ailesi düzgün, mazbut bir kişi. Bu parayı iyi yöneteceğini düşünüyorum. Biraz tedirgin kendisi ama 20 gün tatile gitti güney illerinde dinlenecek ve sonra tekrar geri gelecek kendisi açıklayabilir. Çocuklarına ilerisi için bir yatırım yapmak istiyor, ikincisi eğitim kurumlarına katkıda bulunacağını söyledi. Üçüncüsü de Niğde’de babası ve kardeşleri ile birlikte işletme kuracaklar ve parada Niğde’mizde kalacak. Kendi ismini açıklanmasını istemedi. Sahte milyonerlerin hepsi yalan, biletin gerçeği burada, ’Biletim acaba sahte mi?’ diye tereddüt etti. Bana sorduğunda ben de biletin arkasındaki kaşemizi gösterdim ve rahatladı." Ersoy ayrıca, talihlinin ikramiyesini 6 Ocak’ta aldığını belirtirken, çerçevelettiği bilet ile banka çekinin fotoğraflarını da gazetecilere gösterdi.

Milli piyango talihlisi ikramiyesini aldı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle