GeriEkonomi Migros’ta yönetim kurulu başkanlığını Bülend Özaydınlı, Tuncay Özilhan'a devretti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Migros’ta yönetim kurulu başkanlığını Bülend Özaydınlı, Tuncay Özilhan'a devretti

Migros’ta yönetim kurulu başkanlığını Bülend Özaydınlı, Tuncay Özilhan'a devretti

Perakende sektörünün önemli oyuncularından Migros'ta yönetim kurulu başkanı değişti. Bülend Özaydınlı, başkanlık görevini Tuncay Özilhan'a devretti. 

Migros’ta hisse yapısının değişmesinden sonra yapılan Genel Kurulu'nda yönetim değişti. Son 8 yıldır Migros’un Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Bülend Özaydınlı, bu görevi Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'a devretti.

Özaydınlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 44 yıllık aktif iş hayatının 29 yılında Migros'un hep var olduğunu belirterek, "Migros’tan kalben değil ancak aktif görev olarak ayrılırken, güçlü bir şirketteki görevimi güçlü ortaklık yapısı ile güçlü bir yönetime devretmenin gönül rahatlığı içindeyim” dedi.

MİGROS, GÜNÜN ÖNCÜ ŞİRKETİ
Genel Kurul sonrası açıklama yapan Özaydınlı, “Perakende sektörüne kazandırılan ilkler Migros takımının ortak başarısıdır. Kasiyer arkadaşımdan depocuya, kasabından yönetim kadrolarımıza tüm Migros takımı aynı hedefe inandı ve ‘Maratonu yüz metre temposunda koşmak ‘ ilkesi bugünün öncü şirketini yarattı. 44 yıllık iş deneyimim, ortak hedef için takım ile birlikte koşmanın önemini bana öğretti. Sonuçta; perakende sektöründe tüketicinin, üreticinin, çalışanın, yatırımcının bütün olarak ilerlemesi, hayatlarında pozitif bir değişime yol açmayı sağladı. 44 yıllık aktif iş hayatımın 29 yılında Migros hep var oldu" şeklinde konuştu.  

GEÇTİĞİMİZ YIL SATIN ALDI
Migros’un ağırlıklı hisselerini 2008 yılında Koç Topluluğu’ndan BC Partners’a devredilmişti. Bu devrin ardından Migros Ticaret AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı olmuştu.

Şirketin ortaklık yapısı 2015 yılında yeniden değişti ve yüzde 19,5’u halka açık olan Migros’un hisselerinin yüzde 40,25’i Anadolu Endüstri Holding’e geçti. 2015 sonu cirosu 9,4 milyar TL olan Migros’un 22 bin çalışanı bulunuyor. Yurtiçinde 71 ildeki, yurtdışında da Ramstore’lar ile birlikte mağaza sayısı da 1.400’ü aşıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle