Migros'ta kasasız alışveriş uygulaması

İstanbul
25.03.2005 - 14:56 | Son Güncelleme:

Migros, bazı mağazalarında 'kasasız alışveriş' uygulaması başlattı. Uygulamayla müşteri, ürünü sepete koymadan cihaza okutacak ve çıkışta kredi kartıyla ödeme yapacak.

Migros Genel Müdürü Aziz Bulgu, düzenlediği basın toplantısında sistem hakkında bilgi verdi. Alışverişi kolaylaştırmak ve müşterileri teknolojinin yeniliklerinden faydalandırmak amacıyla hayata geçirilen uygulamada, ürünler sepete konmadan, sepete takılan cihazdaki optik okuyucuya okutulacak ve çıkışta cihaz danışmaya teslim edilerek, kredi kartıyla ödeme yapılacak.

İlk etapta Migros'un İstanbul Ataşehir ve İzmir Balçova'daki mağazalarında pilot olarak başlatılan uygulama, Nisan ayında İstanbul Bahçeşehir ve Ankara Migros mağazalarına da yaygınlaştırılacak. Uygulamadan öncelikle Migros Club üyeleri yararlandırılacak. Kasasız alışveriş sisteminden Ataşehir mağazasında şu anda, aynı anda 20 müşteri yararlanabilecek.

TANESİ 1.000 EURO

Kasasız alışverişte kullanılacak cihazların tanesinin 1,000 euro olduğunu belirten Bulgu, “Bunun toplam maliyeti bizim için önemli değil. Biz müşterilerin arzu ve taleplerine göre teknolojinin nimetlerinden yararlanarak yoğun alışveriş yapanların işini kolaylaştırmak istedik” diye konuştu.

Kötü niyetli müşterilere karşı nasıl önlem alacakları sorusuna karşılık Bulgu, “Başta bu kullanımları izleyeceğiz. Bir ön kontrol yapılacak. Ama biz böyle bir şey olacağını düşünmüyoruz. Böyle bir olumsuzluk için belki ileride sözleşme yapılabilir” yanıtını verdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı