GeriEkonomi Migros: Bu yıl 300 mağaza açacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Migros: Bu yıl 300 mağaza açacağız

Migros: Bu yıl 300 mağaza açacağız
refid:17033485 ilişkili resim dosyası

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort gıda perakende sektörüne ve Migros’a ilişkin bilgi verdiği konuşmasında, Migros’un 74 ilde 1932 mağazaya, Money Club sadakat programının ise 8 milyon kişiye ulaştığını söyledi.

Mağazalarında kredi kartıyla yapılan satışların yüzde 30’unun kasiyer olmayan Jet Kasa’dan yapıldığını kaydeden Tort, 2010’da dağıtım merkezlerine yaptıkları yatırımla, sattıkların malın yüzde 85’ini kendilerinin dağıttığını ve sevkıyat sayısını 30 kat düşürdüklerini belirtti. Tort, soruları yanıtlarken, 2011’de 300 adet mağaza açmayı hedeflediklerini ve bunların büyük bölümünün indirim süper marketlerinden oluşacağını belirtti. Tort, 2015 yılına kadar her yıl 50’si süpermarket formatında olmak üzere 300’e yakın mağaza açarak büyüyeceklerini açıkladı.

Apartmanda kaplan beslemek

Konuşmasında verimliliğin önemine de dikkat çeken Tort, konuyla ilgili olarak şu örneği verdi: “Bir kaplan yavrusu ne kadar şirindir. Alıp apartman dairesinde besleyebilirsiniz de, büyüyünce iş kontrolden çıkar. Tıpkı bunun gibi, satabilmek herşeyden önemli olduğundan rekabetçi fiyatlar ancak işinizi daha verimli hale getirmekle mümkün.”

Türkiye yıldızlaşıyor

Türkiye ekonomisinin dünyada 17’nci sırada olmasına karşılık, Türk gıda perakende sektörü büyüklüğünün Avrupa’nın 6’ncı en büyük pazarı olduğunu aktaran Tort, Türkiye’deki olumlu gelişmelerin ülkeyi yıldızlaştırdığını ifade etti. Tort, online satışların gelecekte yüzde 5 pay alacağını da söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle