GeriEkonomi Microsoft'tan kod kütüphanesine 7.5 milyar dolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan kod kütüphanesine 7.5 milyar dolar

Microsoft'tan kod kütüphanesine 7.5 milyar dolar

Microsoft, kod kütüphanesi olarak bilinin Github'ı 7.5 milyar dolara satın aldı. Microsoft'tan yapılan açıklamada, yazılımcılara daha fazla destek vermek için Github'ı Microsoft ekibine kattıklarını belirtildi.

TEKNOLOJİ devi Microsoft, önemli bir satın almaya imza attı. Şirket, yazılımcıların, projelerini, projelere ilgili dosyalarını ve kodlarını depoladıkları bir platform olarak bilenen Github'ı 7.5 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

2018'de Mart verilerine göre 28 milyon yazılımcının ve 85 milyon kod havuzunun oluştuğu Github, değerleme olarak da her geçen gün büyüyordu. Şirketin 2 milyar dolar değerlemeyle 2015 yılında aldığı yatırım bunu kanıtlayan konuların başında yer alıyor.

Microsofttan kod kütüphanesine 7.5 milyar dolar

Satın alma anlaşması sonrası Microsoft'un blogundan yapılan açıklamada, yazılımcılara daha fazla destek vermek için Github'ı Microsoft ekibine kattıklarını belirtildi. Açıklamada, "Zeki bulut çağı artık üzerimizde. Bu yeni çağı yazılımcıları inşa ediyor ve Github da onların evi. Büyük şirketlerden küçük startuplara kadar çok büyük bir kitleye hitap ediyorlar" denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle