GeriEkonomi Microsoft'tan Apple'a transfer
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan Apple'a transfer

Apple'ın 1983 yılından bu yana Türkiye'de tek yetkili temsilcisi olan Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.'nin, Veli Tan Kirtiş'ten boşalan Genel Müdürlük görevine Tansu Yeğen atandı. Bilkom'da yeni görevine 4 Nisan 2005 tarihi itibariyle başlayacak olan Tansu Yeğen, Microsoft Türkiye'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Apple Türkiye'ye Genel Müdür olarak Atanan Tansu Yeğen profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment'ta BT uzmanı olarak başladı. Tansu Yeğen, bu şirkette sırasıyla PC Satış Uzmanı ve PC Kanal Yöneticisi olarak çalıştı. Kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye'de PC, sunucu, dizüstü bilgisayarlar, yedekleme ürünleri, ağ ürünlerinden sorumlu Ürün Pazarlama Müdürü olarak devam eden Yeğen, daha sonra aynı şirkette Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Yeğen, HP Türkiye'nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucubilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

Microsof'un ödüllü yöneticisi
1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Yeğen'in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye'de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ'lere yönelik "Çözüm 2000 Projesi" ise Microsoft'un dünya çapındaki 245  projesi arasından "en iyi uygulama" seçildi.

Genç Yönetici İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada "Türkiye'nin 50 başarılı işadamı" arasında gösterilen Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise "Türkiye'nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi" arasında yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle