GeriEkonomi Metrocity’de yangın çıktı Şekerbank Fon Yönetimi kriz merkezine taşındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metrocity’de yangın çıktı Şekerbank Fon Yönetimi kriz merkezine taşındı

Metrocity’de yangın çıktı Şekerbank Fon Yönetimi kriz merkezine taşındı
refid:4957601 ilişkili resim dosyası

Şekerbank'ın İstanbul Levent’teki Metrocity alışveriş merkezinde bulunan genel müdürlüğünde hafta sonu çıkan yangın sonrasında bankanın Fon Yönetimi biriminin, Gümüşsuyu’ndaki "kriz merkezinden" işlemlerini yürüttüğü bildirildi.

Banka fon merkezi çalışanlarının, Metrocity’deki ofis katlarının bulunduğu bölümün 4. katında çıkan yangının ardından binada asansörlerin ve ofis bilgisayarlarının çalışmadığı belirtildi. Şekerbank’ın dışında söz konusu bölümde faaliyet gösteren bazı tekstil firması ve aracı kurum çalışanlarının da Metrocity’deki ofislerini kullanamadıkları öğrenildi.

ŞEKERBANK’IN KAYBI YOK:


Şekerbank yönetiminden bir yetkili konuyla ilgili, "Metrocity’de faaliyet gösterdiğimiz sekiz katı boşalttık. Asıl sorun bizim bulunduğumuz bölümün 4’üncü katında çıkan yangından kaynaklanıyor. Şekerbank’ın birimleri 8’inci kattan başlıyor. Ancak elektrik ve kablo bağlantıları 4’üncü katta kurulu sistem üzerinden yapıldığı için buradaki arıza bizi de otomatik olarak devre dışı bıraktı. Bankacılıkta bugün olmazsa yarın yaparım bir yaklaşım olmuyor. Bu yüzden buradaki arıza giderilinceye kadar geçici olarak Gümüşsuyu’ndaki binaya taşınma kararı alındı. Fon Yönetimi sabahtan itibaren işlemlerini Gümüşsuyu’ndaki binadan sorunsuz gerçekleştirebiliyor. Sigortalı olduğu için bankanın herhangi bir kaybı yok. Ekpertizler incelemelerini sürdürüyor. Bu binaya geri dönmek ne kadar sürer, kestirmek zor. Birkaç hafta da olabilir, birkaç ay da sürebilir" dedi.

ELEKTRİK PANOSUNDAN:

Metrocity Alışveriş Merkezi’nde önceki gün, ofislerin bulunduğu 4’üncü kattaki, elektrik panosunda çıkan yangının, bina boşluğunda ilerleyerek kısa sürede 9’uncu kata kadar ulaştığı bildirilmişti. Yangın yoğun dumana neden olurken, binada bulunanlar tahliye edildiği kaydedildi. Metrocity’deki ofis katlarında çıkan yagına bağlı olarak burada faaliyet gösteren Meksa Menkul Değerler ile bazı tekstil şirketinin yönetim birimleri de buradaki çalışmalarına ara vermek zorundak kaldıkları belirtiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle