GeriEkonomi Mersin İdmanyurdu 10 milyon lirayı garantiledi, sponsor umudunu Çağlayan’a bağladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin İdmanyurdu 10 milyon lirayı garantiledi, sponsor umudunu Çağlayan’a bağladı

Mersin İdmanyurdu 10 milyon lirayı garantiledi, sponsor umudunu Çağlayan’a bağladı
refid:17838131 ilişkili resim dosyası

Bank Asya 1’inci Lig’de mücadele edip Spor Toto Süper Lig’e adım atan kulüplerin kasası da dolmaya başladı. 29 yıl aradan sonra Süper Lig’e adım atan Mersin İdmanyurdu 10 milyon TL’lik ayakbastı parasını garantilerken, sponsorluk için umudunu bu dönem Mersin AK Parti adayı olan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a bağladı.

SPOR Toto Süper Lig’e adım atan Mersin İdmanyurdu’nun kasası dolmaya başladı. Süper Lig’e ayakbastı parası olarak 10 milyon TL’lik geliri garantileyen Mersin İdmanyurdu, sponsorluk umudunu da Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a bağladı. 29 yıl sonra Süper Lig’e adım atan Mersin İdmanyurdu, 2011-2011 sezonunda 35 milyon TL’lik gelir bekliyor.
Destek almaya başladık
Kulübün güçlü bir sponsor bulması için bu dönem AK Parti’nin Mersin adayı olan Zafer Çağlayan’ın harekete geçtiğini söyleyen Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, şöyle konuştu: “Kulüp çok fazla destek almadan Süper Lig’e kadar çıkmayı başardı. Şimdi şehir bütünleşti ve kenetlendi. İşadamlarından da destek almaya başlayacağız. Aynı zamanda kulübümüzün güçlü bir sponsor bulması için de Bakanımız bize yardımcı oluyor. Sezon başlamadan önce bu konuda önemli bir adım atacağımıza inanıyorum. Süper Lig’de kalıcı olmak için ekonomik anlamda altyapı çalışmalarını tamamlamak gerekiyor. Biz bunun için güçlü şirketlerle iş yapmayı istiyoruz.”
Kurumsal yönetim şart
Önümüzdeki hafta Çağlayan’ın şehrin önde gelen işadamlarıyla kulüp yöneticilerini bir araya getireceğini söyleyen Ali Kahramanlı, “Takımın Süper Lig’de mücadele etmesi şehre önemli bir katı sağlıyor. Burada da işadamlarımıza büyük bir görev düşüyor. Biz kulüp olarak daha çok kalıcı gelir peşindeyiz. Bazı yardımlar almaya başladık. Ancak bu tür yardımların yanı sıra kulübü geleceğe taşıyacak, profesyonel ve kurumsal yönetim şeklinin benimsenmesi gerekiyor” dedi.
Hedef 35 milyon TL
Kulübün 2010-2011 sezonunda 12 milyon liralık bir gelir elde ettiğini söyleyen Ali Kahramanlı, şu bilgileri verdi: “Biz bu geliri Süper Lig’e adım atarak elde ettik. 2011-2012 sezonunda 35 milyon liralık gelire ulaşacağımızı tahmin ediyorum. Bu Anadolu kulüpleri için çok büyük ve önemli bir kaynak. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum.”

Süper Lig şehir ekonomisini canlandırıyor

MERSİN İdmanyurdu’nun 29 yıl aradan sonra Süper Lig’e adım atmasının şehirde büyük bir heyecan yarattığını dile getiren Ali Kahramanlı, “2.5 yıl önce kulübün yönetimini devraldık. Önce Bank Asya 1’inci ligine şimdi de Spor Toto Süper Lig’e çıkardık. Eskiden maç günü şehirde çok büyük heyecan yaşanmazdı. Şimdi Süper Lig şehir ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Dev takımlar Mersin’e gelecek. Önemli maçlarda otel, esnaf ve restoranlar önemli bir gelire ulaşacak.”

Futbolculara otomobil vereceğiz

BANK Asya 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e şampiyon olarak çıkan Mersin İdmanyurdu, 10 futbolcusuna Mercedes marka otomobil hediye edecek. Verdikleri sözlerin hiçbirini unutmadıklarına işaret eden Başkan Ali Kahramanlı, şöyle konuştu: “Otomobil hediyelerini hakeden futbolcular belirlendi. Önümüzdeki hafta törenle 10 arkadaşımıza Mercedeslerini vereceğiz.”

Çağlayan 2 yıldız transfer sözü verdi

İÇ ve dış transferlerde görüşmelerin sürdüğünü anlatan Ali Kahramanlı, “Dış transferde önemli isimleri transfere edeceğiz. Önceden ligdeki 4 büyüğün arasında yer alan takımımızı, eski görkemli günlerine yeniden kavuşturacağız. Bu amaç doğrultusunda Polonya, Arjantin ve Brezilya’daki kulüplerle temas halindeyiz. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’da ‘Bana iki yıldız isim verin. Transfer edeceğim’ dedi. Bunu da en kısa sürede Sayın bakanımıza ileteceğiz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle