GeriEkonomi Merkezini İstanbul’a taşıdı şube hedefini 725’e çıkardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Merkezini İstanbul’a taşıdı şube hedefini 725’e çıkardı

Merkezini İstanbul’a taşıdı şube hedefini 725’e çıkardı
refid:17699925 ilişkili resim dosyası

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, banka genel müdürlüğünün İstanbul’a taşınmasıyla birlikte vizyon değişikliğine gidileceğini belirterek, “Bankanın aktif kompozisyonunu değiştireceğiz. Bireysel bankacılığın ve KOBİ’lerin ağırlığı artacak. Vakıfbank’ı Türkiye’nin ilk dört bankası içinde olmasını sağlayacak bir büyüme politikası izleyeceğiz” dedi.

Vakıfbank’ın İstanbul’a taşınma süreci hakkında bilgi vermek üzere dün basın toplantısı düzenleyen Kalkan, Vakıfbank’ın mevcut şube sayısının aktif büyüklüğüne oranla az olduğunu anımsatarak, “2015 yılına kadar 1000 şubeye ulaşmayı ve büyüyen bilançosu içinde bireysel ve KOBİ bankacılığın payının arttığı bir banka olmayı hedefliyoruz” dedi.  Kalkan, bu yıl 1,600’e yakın yeni eleman aldıklarını belirterek, “2010’da 100 yeni şube açtık. Nerdeyse geçen yıl bir orta çaplı banka kadar büyümüş olduk. Şartlar uygun olursa 2011 sonunda 725 şubeye ulaşmayı planlıyoruz. Halen 665 şubemiz bulunuyor, yeni açacağımız şubelerin ağırlıklı bir kısmı İstanbul’da olacak” dedi. İstanbul ile birlikte değişimin daha da hızlanacağını ve Vakıfbank’ın özel bir banka olduğu gerçeğini daha fazla fark ettireceklerini söyleyen Kalkan, taşınma süreciyle ilgili ise şöyle konuştu:

Değirmen dönmüyor

“Bankanın bir an önce İstanbul’a gelmesi gerekiyordu. 20 yıldan beri bu konu konuşuluyordu, ancak şimdiye kadar gerçekleşemedi. Biz bunu bir yıl gibi bir sürede realize ettik. Rakiplerimizin hepsi İstanbul’da biz üç kamu bankası olarak Ankara’da idik. Yoğun rekabetin olduğu bir ortamda bunun kabul edilebilir bir tarafı yoktu. Bankacılık İstanbul’da şekilleniyor. Türkiye’de bankacılık yapıyorsanız, İstanbul’da olmak zorundasınız.

İki yıl kira yardımı

Çalışanlarımızı mağdur etmeyecek bir sistemi uyguladık ve kira yardımı yapacağız. Bu rakam, görevi ne olursa olsun ayda bin 200 TL ile sınırlı olacak. Kira yardımı iki yıl boyunca sürecek. Taşınma sürecinde ‘Ben bırakıp gidiyorum, istifa ediyorum’ diye olmadı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle