GeriEkonomi Mercedes tekrar işçi almaya başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mercedes tekrar işçi almaya başladı

Almanya'nın Bremen kentindeki Mercedes fabrikası işçi alımına başladı. Otomobil üretimini arttıran fabrika ünümüzdeki aylarda kaldırdığı gece vardiyasını tekrar hayata geçirip bünyesine yeni işçiler katacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Mercedes İşçi Temsilcisi İbrahim Akbal,  işlerin tekrar düzelmesinin en çok kendilerini sevindirdiğini söyledi. Geçe sene çok kötü günler geçirdiklerini, bazı bölümlerde vardiyelerin düşürüldüğünü, isteğe bağlı olarak işten çıkarmaların yapıldığını anlatan Akbal, "Mercedes'de şimdilik kötü günler geride kaldı. Fabrika yeniden işçi alınması yönünde duyuru yaptı. Yeni işçiler taşeron firmalar üzerinden alınacak. Ancak bu işçilere en az 2500 euro brüt maaş verilecek. Eğer Mercedes'de çalışmak isteyen varsa hemen bulundukları şehrin iş ve işçi bulma kurumuna gidip konuyla ilgili bilgi alsın" dedi.

GECE VARDİYASİ TEKRAR BAŞLAYACAK

Geçen sene kaldırılan gece vardiyasının tekrar hayata geçirileceğini anlatan Akbal, "Araçlar üretiminin azlığı nedeniyle geçen sene bazı halleler de gece vardiyası kaldırıldı. Fabrika yönetimi 8 ayda kaldırılan gece vardiyalarının, tekrar hayata geçirilmesini kararlaştırdı. Bu da işçi alımı kadar sevindirici bir gelişme" diye bilgi verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle