GeriEkonomi Menkul kıymet ihraçları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Menkul kıymet ihraçları

Koç Holding, Yibitaş Kraft Torba Sanayi ve Ticaret, Uzertaş Boya Sanayi ile Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi'nin, hisse senedi ihracı talepleri Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kabul edildi.

SPK bülteninde yer alan bilgilere göre, geçen hafta 2'si hisse senedi, 2'si de yatırım fonu katılma belgesi ihracı nedeniyle toplam 4 ortaklık kayda alınmak üzere Kurul'a müracat etti ve bu başvurular incelemeye alındı.

Bu ortaklıklardan Finans Bank, 80 trilyon 800 milyar liralık, Gözlük Sanayi ise 9,5 milyar liralık bedelli hisse senedi ihraç etmek istiyor.

Yapı ve Kredi Bankası 60 trilyon liralık B Tipi Likit Fonu katılma belgesi, Oyak Menkul Değerler de 2 trilyon liralık B Tipi Likit Fonu katılma belgesi için Kurul'a başvurdu.

Kurul, geçen hafta toplam 4 ortaklığın hisse senedinin Kurul kaydına alınma talebini kabul etti.

Buna göre Kurul, Koç Holding'in, 16 trilyon 108,4 milyar liralık bedelli hisse senedinin Kurul kaydına alınma talebini uygun gördü.

Ayrıca Kurul, Yibitaş Kraft Torba Sanayi ve Ticaret'in 1 trilyon 512 milyar lirası bedelli, 1 trilyon 512 milyar lirası iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz, Uzertaş Boya Sanayi'nin 135,5 milyar liralık bedelli ve Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi'nin 120 milyar liralık bedelli, 1 trilyon 20 milyar liralık da iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse senedinin Kurul kaydına alınma talebini kabul etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle