GeriEkonomi Menkul kıymet ihraçları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Menkul kıymet ihraçları

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Yapı Kredi Finansal Kiralama, Doğan Holding ve Alfa Menkul Değerler'in hisse senedi ihraç taleplerini kayda aldı.

Haftalık bültende yer alan SPK kararlarına göre, Tansaş, 49.5 trilyon liralık bedelli, Berdan Tekstil 2.6 trilyon liralık bedelsiz, Pimaş da 2 trilyon 835 trilyon lirası bedelli, 3 trilyon 213 trilyon lirası bedelsiz sermaye artırımı için Kurul'a müracaat etti ve başvuruları incelemeye alındı.


Kurul ayrıca, İdaş'ın 750 milyar liralık bedelsiz hisse senedi ihraç başvurusu ile, Acıbadem Sağlık Hizmetleri'nin kayıtlı sermaye tavanına geçiş müracaatlarını da incelemeye aldı.


KURUL KAYDINA ALINANLAR


Kurul, Yapı Kredi Finansal Kiralama'nın 10 trilyon 588 milyar liralık, Doğan Şirketler Grubu Holding'in de 46 trilyon 552 milyar liralık bedelsiz, Alfa Menkul Değerler'in 2 trilyon liralık bedelli hisse senedi ihraç talebini kayda aldı.


SPK ayrıca, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik'in 4 trilyon liralık bedelli hisse ihraç talebinin kayda alınmasını uygun buldu.


Öte yandan, Anadolu Cam ve Alternatif Yatırım Ortaklığı ortaklarının portföylerinde bulunan toplam 1 trilyon 797.6 milyar liralık İş Bankası ve Alternatifbank hisse senetlerinin Kurul kaydına alınma talebi de kabul gördü. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle