GeriEkonomi Memurlardan Bakan Şahin hakkında suç duyurusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Memurlardan Bakan Şahin hakkında suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Şuayip Özcan, geçen yılki toplu görüşmelerin bugüne kadar yasal zemine oturtulmaması ve 1 milyon 377 bin memura hala ek ödeme yapılmaması nedenleriyle toplu görüşmelere hükümet adına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özcan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin hakkında gerekli soruşturma yapılarak, eylemine uyan bir şekilde cezalandırılması için kamu davası açılması talebinde bulundu. Dilekçede, Kamu Görevlileri Sendikaları Yasası’na göre Bakanlar Kurulu’nun üç ay içinde sendikalarla Hükümet arasında yürütülen toplu görüşmeler sonucunda oluşturulan mutabakat metniyle ilgili uygun idari ve icrai düzenlemeleri gerçekleştirerek, hazırlanan yasa tasarılarını Meclis’e sunması gerekitğine dikkat çekildi.

"BAKAN ŞAHİN SUÇ İŞLEDİ"

Hükümetin gerekli düzenlemeleri 30 Kasım 2005 tarihine kadar yapmasının yasal zorunluluk olduğu belirtilen dilekçede, "Yasal sürenin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hükümet gerekli yasal çalışmayı yapmamış dolayısıyla hükümet adına mutabakat metnine imza atan Mehmet Ali Şahin suç işlemiştir" denildi.
Sendika, hükümetin yasaya uygun davranması ve 40 YTL’lik denge tazminatı ile aile ve çocuk yardımlarındaki artışlar ve sendika üyelerine verilecek 5 YTL’nin memurlara verilmesiyle üye sayısının artacağını savunarak, Bakan Şahin’in bu eyleminin TCK açısından da suç olduğunu ve sendikal faaliyetleri engellemeye, işlevsiz hale getirmeye yönelik bir uygulama olduğunu ileri sürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle