GeriEkonomi Memur maaşına promosyon zammı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  55
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Memur maaşına promosyon zammı

Memur maaşına promosyon zammı
refid:6928809 ilişkili resim dosyası

Kamu ile bankalar arasında kamu personelinin bankalar aracılığı ile ödenmesine yönelik imzalanacak protokol çerçevesinde bankalar tarafından verilecek promosyonlara düzenleme getirildi. Promosyonlar, ilgili banka tarafından personel adına açılan hesaba her personel için eşit tutarlarda aktarılmak suretiyle altı aylık periyodlarla ödenecek. Ayrıca promosyon, personelin ihtiyacı için de kullanılabilecek.

Banka Promosyonları ile ilgili Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre aylık ve ücretlerin hangi banka aracılığı ile ödeneceği, oluşturulacak üç kişilik bir komisyon tarafından belirlenecek.

PROTOKOL SÜRESİ EN FAZLA 5 YIL

Bankalar ile yapılacak protokollerin süresi iki yıldan az, beş yıldan çok olamayacak. Yapılan protokollerle, banka tarafından verilecek promosyon miktarının tamamının personele dağıtılması genel ilke olarak benimsenecek. Toplam miktarın üçte birini geçmemek üzere komisyonca belirlenecek tutar, birim personelinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmak üzere ayrılabilecek. Yapılacak harcamaların birimin faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli ve zorunlu harcamaları ihtiva etmesi; çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, işyerlerinde verim ve çalışanların memnuniyeti ile sunulan hizmetin kalitesini artırıcı amaçlarla ortak kullanım alanları için sarf edilmesi zorunlu olacak. Bu tutarların belirlenen amaçlar dışında kullanılmasına izin verilmeyecek.

ALTI AYDA BİR PROMOSYON ÖDEMESİ


Dağıtılacak promosyonlar, ilgili banka tarafından personel adına açılan hesaba her personel için eşit tutarlarda aktarılmak suretiyle altı aylık periyotlarla ödenecek. Genelgenin yayımı tarihinden önce kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinin ödenmesine yönelik olarak kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili bankalarla yapmış oldukları ve yürürlükte bulunan protokoller sürelerinin bitimine kadar geçerli olacak. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle