GeriEkonomi ‘Memleket meselesi’ yaradı meslek eğitimine inanç arttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Memleket meselesi’ yaradı meslek eğitimine inanç arttı

‘Memleket meselesi’ yaradı meslek eğitimine inanç arttı

Koç Holding’in 5’inci yılına giren ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi-MLMM’ 81 ildeki 264 okuldan yaklaşık 8 bin bursiyer öğrencinin mesleki eğitime olan inancını artırdı.

Koç Holding’in mesleki eğitimi desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 2006’dan bu yana yürüttüğü “Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi”nin ilk 4 yılını anlatan “Sosyal Etki Raporu”na göre, elde edilen bazı sonuçlar şöyle oldu:

‘Koç bursiyeri’ olmak

Proje başlangıcından bu yana 81 ildeki 264 okuldan yaklaşık 8 bin bursiyer öğrencinin mesleki eğitime olan inancı arttı. Bursiyer öğrencilerin yüzde 93’ü bir meslek lisesi koçları olduğu için kendilerini şanslı hissediyor.

Koç Topluluğu bünyesindeki 20 şirketten 333 çalışan, meslek lisesi öğrencilerine gönüllü olarak koçluk desteği sağladı. Bursiyer öğrencilerin yüzde 70’i aldıkları koçluk sayesinde diğer insanlarla daha kolay iletişimde bulunduklarını da belirtti.

Proje okullarında her yıl yapılan değerlendirme anketinde, okul temsilcilerinin yüzde 77’si “Koç bursiyeri olmak öğrencilerde mesleki eğitime devamlılığı tetikliyor” dedi.

19 laboratuvar kuruldu

MLMM Projesi’nin gönüllülük ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında 4 ulusal, 4 de uluslararası ödül aldı.
Ford Otosan, Tofaş Fiat ve Tüpraş toplam 19 laboratuvar kurarak, endüstri meslek liselerinde yeni dalların açılmasına katkı sağladı.
Staj ihtiyacı olan öğrencilerin yüzde 80’ine Koç Topluluğu Şirketleri tarafından staj imkanı sağlandı. Bursiyerlere istiham önceliği sağlanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle