GeriEkonomi "Melekler", Antalya’yı dünyaya tanıtacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Melekler", Antalya’yı dünyaya tanıtacak

"Melekler", Antalya’yı dünyaya tanıtacak

Adriana Lima, Isabeli Fontana, Ana Beatriz Barros, Izabel Goulart, Viki Odintcova gibi dünyaca ünlü top modeller, Antalya The Land of Legends Theme Park’ta Dosso Dossi Fashion Show için podyuma çıkacaklar. Top modeller show öncesi, sosyal medya hesaplarından yapacakları paylaşımlarla takipçilerini Türkiye’ye davet edecek.

İş ve tatili birleştiren özgün modeliyle tüm dünyada adından söz ettiren Dosso Dossi Fashion Show ile Türkiye’nin en büyük tema parkı The Land-Of Legends Theme Park, Türk turizminin ve Antalya’nın tanıtımı için devasa bir organizasyona imza atacak.

Dosso Dossi Fashion Show ve The Land Of Legends Theme Park’ın, 8-13 Haziran tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirecekleri organizasyona 30’un üzerinde ülkeden 5 bine yakın hazır giyim alıcısının katılması bekleniyor. Organizasyon kapsamında Adriana Lima, Isabeli Fontana, Ana Beatriz Barros, Izabel Goulart ve Viki Odintcova gibi birbirinden ünlü modellerin katılımıyla Antalya’da tüm zamanların en büyük şovu gerçekleştirilecek. Şovu izlemek üzere çok sayıda medya mensubu da Antalya’ya gelecek.

TAKİPÇİLERİNİ TÜRKİYE’YE DAVET EDECEKLER
Öte yandan etkinliğe katılacak top modeller sosyal medya hesaplarından yapacakları paylaşımlarla takipçilerini Türkiye’ye ve Antalya’ya davet edecekler. Top modellerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından Antalya’ya gelecek hazır giyim sektörü liderleri ile modacıların ve medya mensuplarının yapacakları paylaşımlarla en az 50 milyon kişiye ulaşacakları tahmin ediliyor. Organizasyon çerçevesinde yayımlanacak haber ve sosyal medya paylaşımlarının iki yıldır sıkıntılı bir dönemden geçen Antalya’ya ve Türk turizmine doping etkisi yapması bekleniyor.

Türkiye’nin tanıtım elçisi gibi çalıştıklarını vurgulayan Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Haziran ayında gerçekleştirecekleri etkinlikle dünyanın dikkatini Antalya’ya çekeceklerini bildirdi. Eraslan, The Land Of Legends Theme Park ile el ele vererek gerçekleştireceklerin organizasyonla Türkiye’nin ve Antalya’nın tanıtımına güçlü bir katkı yapmayı hedeflediklerini söyledi.

39 MİLYAR DOLARI ÇOK DAHA YUKARILARA TAŞIYABİLİRİZ
Uluslararası düzeyde bir organizasyon gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Eraslan, şöyle devam etti:  “Ülkemiz geçen yıl hazır giyimden 17, turizmden 22 milyar dolar döviz geliri elde etti. İki sektörün 2016 gibi zor bir yılda bile toplam getirisi 39 milyar dolara ulaştı. Gerek hazır giyim gerekse turizmde çok güçlü bir alt yapıya ve birikime sahibiz. Ciddi bir ek yatırıma gerek olmadan, iyi bir tanıtımla birkaç yıl içinde bu iki sektörün getirisini çok daha yukarılara taşıyabiliriz. Başka hiçbir sektörde bu potansiyel görünmüyor.

İşte bu nedenle, 8-13 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Dosso Dossi Fashion Show’u 30’un üzerinde ülkeden hazır giyim alıcılarının buluştuğu bir etkinlik olmanın ötesine taşıyıp Türkiye’yi ve güzel Antalya’mızı tanıtım organizasyonuna dönüştürdük. Adriana Lima, Isabeli Fontana, Ana Beatriz Barros, Izabel Goulart, Viki Odintcova gibi top modeller, Dosso Dossi Fashion Show’da podyuma çıkacaklar. Ayrıca yine podyumlardan ve sahne dünyasından sürpriz isimler Antalya’ya gelecekler. Hepsi birbirinden ünlü bu modellerin sosyal medyada 25 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor. Antalya’ya gelmeden önce kendi sosyal medya hesaplarından takipçilerini Türkiye’ye ve Antalya’ya davet eden mesajlar atacaklar. Takipçilerinin paylaşımlarını da hesaba kattığımızda dünyanın dört bir yanında en az 50 milyon kişiye Türkiye’yi ve tanıtmış olacağız.“

TÜRKİYE’NİN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT
The Land of Legends Theme Park Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de Haziran ayında düzenlenecek uluslararası organizasyonun Türkiye’nin ve Antalya’nın tanıtımına çok büyük katkı yapacağına inandığını söyledi. Dünyanın gözünü Antalya’ya çevireceği bir organizasyonun içinde yer almaktan mutlu olduklarının altını çizen Tamince, “Türkiye’miz çok yönlü bir turizm cenneti. Dossi Dossi Fashion Show için Antalya’ya gelecek hazır giyim sektör temsilcileri ve gazeteciler yaşayacakları olumlu deneyimleri haber ve sosyal medya hesaplarında paylaşacaklar. Bu paylaşımların Türkiye’nin tanıtımı ve Türk turizmi için önemli bir fırsat yaratacağına inanıyorum” dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle