Mekke'deki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat

Hürriyet Haber
15.09.2015 - 11:16 | Son Güncelleme:

Suudi Arabistan devletinin Mekke'deki vinç kazasında hayatını kaybeden kişilere 225 bin TL tazminat ödeyeceği iddia edildi.

Zaman Gazetesi'den Nazif Erışık'ın haberine göre soruşturma sürerken, hayatını kaybeden her hacı adayı için ailelerine 300 bin riyal (225 bin TL) tazminat ödeneceği açıklandı. Daha önce toplu defin yapacağını belirten Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26'sının İranlı, 20'sinin Mısırlı, 15'inin Pakistanlı ve 12'sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.

Mekkedeki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat KABE PROJESİNİ BİN LADİN AİLESİ YAPIYORDU

YILDIRIM DÜŞMÜŞTÜ

Kimliği tespit edilemeyen ölmüş hacı adaylarının kimlikleri de DNA testiyle belirlenmeye çalışılıyor. Mekke'de etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkilemiş, Kâbe'de tavaf alanını genişletme çalışmalarında kullanılan yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki vinç yıldırım düşmesi sonucu devrilmişti.

Mekkedeki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat

TAZMİNAT, ARAP BASININDA GENİŞ YER BULDU

Suud Yönetimi'nin faciada kaybedenlerin ailelerine Tazminat ödeyeceği haberi Arap gazetelerinde birinci sayfada kendisine yer buldu.

Mekkedeki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat

Tazminat haberinin yer aldığı gazetelerden biri AL-HAYAT


Mekkedeki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat KÂBE’DEKİ FACİADA HAYATINI KAYBEDENLER DEFNEDİLİYOR

Etiketler: Suudi Arabistan , hac
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı