GeriEkonomi Mecnur Çolak'a "Dolandırıcılık" davası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mecnur Çolak'a "Dolandırıcılık" davası

Borsa`da manipülasyon yaparak 723 milyar lira haksız kazanç sağladıkları öne sürülen, FB`li eski futbolcu Mecnur Çolak ile 3 sanık hakkında ``dolandırıcılık`` suçundan, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şişli Cumhuriyet Savcılığı`nca düzenlenen iddianamede, Global Menkul Kıymetler`in Gaziantep Şubesi sorumlusu olan Süleyman Koyuncu ile eski futbolcu Mecnur Çolak, Metin Demir ve Yusuf Teker`in, ``Vedat Şahin`` adına sahte bir kimlikle hesap açtırdıkları belirtiliyor.

İddianamede, hesapta çok sayıda ve hareketi halinde piyasayı etkileyebilecek miktarda hisse senedi bulunan Çolak ile arkadaşlarının, bu senetleri değerleri yükseldiğinde satışa sunduğu anlatılıyor.

Hisse senetlerinin satışından sonra değerinin düştüğü ve Çolak ile arkadaşlarının düşük değerden tekrar senetleri geri aldığı anlatılan iddianamede, bu şekilde ``dolandırıcılık`` suçununun işlenerek, 723 milyar lira haksız kazanç elde edildiği ifade ediliyor.

Aynı iddianamede, Çolak ile diğer 3 sanığın, ``dolandırıcılık`` suçunu düzenleyen TCK`nın 503`ncü maddesi uyarınca, 1 yıldan 3`er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Sanıkların yargılanmasına, önümüzdeki günlerde Şişli Asliye Ceza Mahkemesi`nde başlanacak.

Bu konuya ilişkin gözlem altına alınan Mecnur Çolak`ın sevk edildiği Şişli 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 14 Kasım Çarşamba günü eski futbolcunun 300 milyar lira kefaleti ödemesi karşılığında serbest bırakılmasını kararlaştırmıştı. Çolak, önceki gün kefalet ücretini yatırarak cezaevinden çıkmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle