GeriEkonomi Mannesmann'ın başkanına 60 milyon mark tazminat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mannesmann'ın başkanına 60 milyon mark tazminat

TARİHE en büyük şirket evliliği olarak geçen İngiliz Vodafone AirTouch ile Alman Mannesmann'ın birleşmesinden sonra, Mannesmann'ın Başkanı Klaus Esser'e (52), 60 milyon mark (17 trilyon lira) gibi rekor tazminat ödeneceği bildirildi.

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild'in manşetten verdiği haberde, Vodafone'un, aylardır süren satın alma mücadelesini kazandığı ve Mannesmann'ın yüzde 60'ına sahip olduğu belirtildi. Bild, ‘‘Manager Magazin Online’’ dergisine dayanarak verdiği haberde, Mannesmann Yönetim Kurulu Başkanı Esser'in, iki şirket arasındaki birleşmenin tamamlanmasından sonra 31 milyon mark tutarında prim alacağı belirtilerek, ‘‘Esser ayrıca, Mannesmann Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2004 yılına kadar süren sözleşmesinde öngörülen tüm ek ödemeleri almaya devam edecek. Bu da yılda toplam 1.4 milyon mark tutan aylık maaşının yanı sıra, dört yıl boyunca 15.2 milyon mark ek gelir anlamına geliyor’’ denildi.

Esser'e, bunlara ek olarak 9 aylık maaş tutarında hizmet bonservisi verileceğine de işaret edilen haberde, Mannesmann patronunun, toplam 12.6 milyon mark tutarındaki hizmet bonservisi ile birlikte yaklaşık 60 milyon marklık tazminatı cebine koyacağı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle