GeriEkonomi Maliye Dallas'ı 49 yıllığına kiralayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maliye Dallas'ı 49 yıllığına kiralayacak

Maliye Dallas'ı 49 yıllığına kiralayacak
refid:16697372 ilişkili resim dosyası

Maliye Bakanlığı, Başkent'te bir dönem başbakan ve bakanların kritik toplantılarına ev sahipliği yapan "Dallas" isimli sosyal tesisi için 49 yıllığına kiracı arıyor.

Başbakan Çiller’in ardından da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Devlet Bakanı Ali Babacan’ın toplantılarıyla adını duyuran tesis, 7 Ocak’ta ihaleye çıkarılacak.

Banker Atalay’ın kendisi için yaptığı ve adını ‘Dallas’ olarak koyduğu özel mülküne kamuya olan borçları nedeniyle el konulmuştu. Maliye’nin eğitim ve sosyal amaçlı kullandığı Yenimahalle Yuva Köy’deki  tesis 7 Ocak’ta yapılacak ihaleyle 49 yıllığına kiraya verilecek.

4 bin 649 metrekare alana sahip tesiste lojman, depo, sosyal tesis binası, çocuk parkı, yeşillendirilmiş alan ve çeşitli yaşlarda çok sayıda ağaç bulunuyor. Defterdarlık, ihaleyi 23 bin lira yıllık kira bedeli üzerinden açacak.

MOGAN DA KİRALIK

Defterdarlık, ayrıca Gölbaşı’nda yer alan ve yine dönemin başbakanları tarafından sıkça kullanılan Mogan Gölü kıyısındaki tesisisini de kiraya veriyor. Milli Piyango İdaresi tarafından kullanılan bu tesisin yüzölçümü ise 11 bin 872 metrekare. Tesiste kapalı yüzme havuzu, lojman binası, trafo merkezi, basketbol, voleybol, tenis, mini futbol sahası, çocuk parkı, yeşil alan, otopark ile 3 bin 200 merterekare kapalı alanlı sosyal tesis binası bulunuyor. Mogan’daki tesis için ihale pazarlığı yıllık 75 bin liralık kira bedeli üzerinden başlayacak.

Her iki tesisin ihalesi 7 Ocakta İnkılap Mahallesi Çam Sokağı  No:6 Ulus/ANKARA adresinde bulunan Defterdarlık’ın ihale salonunda yapılacak.

 
 
 
 
 
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle