GeriEkonomi Makedonya fahri konsolosu oldu İstanbul’da otel yeri arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makedonya fahri konsolosu oldu İstanbul’da otel yeri arıyor

Makedonya fahri konsolosu oldu İstanbul’da otel yeri arıyor
refid:12289198 ilişkili resim dosyası

Özak Tekstil ve Ela Quality Resort Otel’in sahibi ve İHKİB Başkanvekili Ahmet Akbalık, Makedonya Dışişleri Bakanı Antonio Milososki’nin katıldığı törenle, Makedonya’ nın Antalya Fahri Konsolosu oldu.

Törenin ardından konuşan Ahmet Akbalık, İstanbul’da yeni otel yatırımı yapacaklarını söyledi. İstanbul’da istedikleri nitelikte arazi bulamadıklarını belirten Akbalık “Mevcutların dışında farklı bir yatırım yapmak istiyoruz. Kültürel faaliyetleri olan bir otel düşünüyoruz. 2010 Avrupa Kültür Başkenti olacaksa, İstanbul’un böyle bir kültür oteline ihtiyacı var” dedi.

Turizmcilerin ortak bir yapı oluşturmasının gerekli olduğunu vurgulayan Akbalık, şöyle konuştu: “Turizm artık ticaret yapanlarla aynı yerde anılmamalı. Turizm bir marka imajıdır. Ülkenin imajı turistik tesislerde oluşuyor. Kültürel yaşantı tesisleri ziyaret eden turistlerin bilinçaltına yerleşiyor. Bunun için turizmde artık hem denetim hem derecelendirme hem de sertifikalandırma yapacak bir yapı kurulmalı.”

Güneşli’de gerçekleştirecekleri otel projesini iş merkezine çevirdiklerini söyleyen Ahmet Akbalık şu bilgileri verdi: “Oraya zincir otellerden birini getirmeyi düşünüyorduk. Görüştüğümüz grupla bir anlaşmazlık oldu. Biz de bunun yerine fonksiyonel bir ofis modeli oluşturmak istedik. Ofis mantığının biraz daha dışında, rezidans-iş merkezi gibi olacak. İş merkezinin açılışı 2-3 ay içinde yapılacak. Colliers International Turkey şu anda kiralamalarını yapıyor. Kiralar da metrekare başına 10-25 dolar arasında değişecek.” İkitelli’de bir iş merkezi projelerinin daha olduğunu belirten Akbalık, 90 bin metrekarelik alanda tekno ve hipermarketlerin olacağı iş merkezinin nisan ayında biteceğini sözlerine ekledi.

Makedonya en çok fahri konsolosluk veren ülke

Makedonya Dışişleri Bakanı Antonio Milososki’nin katılmasıyla ilk defa bir fahri konsolosluk açılışı bakan düzeyinde bir katılımla gerçekleştirildi. Makedonya Dışişleri Bakanı Antonio Milososki ise Makedonya’nın Türkiye’de en fazla fahrikonsolosluk veren ülke olduğunu hatırlattı.

Gittiğimiz bölgenin diline uyum sağlarız

MAĞAZALARI ziyaret eden müşteri sayısının yılda 60 milyona ulaştığını kaydeden Mehmet Nane, “Ürünleri en iyi şekilde müşteriye aktarabilmek için eğitimler verdiğimiz gibi gittiğimiz bölgenin diline de uyum sağlıyoruz. Rus turistlerin yoğun olduğu Antalya’da, mağazalarımızda Rusça bilen eleman çalıştırıyoruz. Doğuda da buna uyum sağlayacağız” dedi.

Antalya’da sekizinci mağazasını açtı

ÖZDİLEK Alışveriş Merkezi’nde açtıkları Exxtra konseptli Teknosa mağazasının Antalya’daki sekizinci mağazaları olduğunu söyleyen Mehmet Nane, “Açılışa özel dizüstü bilgisayar, cep telefonu, ev aletleri gibi ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimler yaptık. 1100 metrekarelik alanda, 6 bine yakın ürün çeşidi yer alıyor” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle