GeriEkonomi Mahmut Çalık’ın yeğeni yine alacak davası açtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mahmut Çalık’ın yeğeni yine alacak davası açtı

Mahmut Çalık’ın yeğeni yine alacak davası açtı
refid:10094020 ilişkili resim dosyası

Sabah-ATV grubunu 1.1 milyar dolara satın alan Ahmet Çalık’ın babası Mahmut Çalık yeğenlerinden Şefik Çalık ile yine mahkemelik oluyor.

Kardeşinin eşine ve yeğenlerine 1 milyon 670 bin YTL borcunu ödemediği için bir süre önce 15 şirketteki hisselerine ve taşınmazlarına haciz konulan ancak daha sonra bu haciz kararı kaldırılan Mahmut Çalık aleyhine, yeğen Şefik Çalık tarafından 6 Ekim 2008’de yine dava açıldı. Malatya’da kurulu İpaş İplik ve Dokuma Fabrikası’nın hisselerini kardeşleri Şahin ve Mustafa Çalık’tan 1996 alan ve karşılığında senet veren Mahmut Çalık’ın bu senetlerin bedelini ödemediği ileri sürülüyor. Şahin Çalık’ın eşi Nebahat Çalık ile çocukları Şefik, Yusuf ve Fatih Çalık’ın hisselerini 1996’da 5 milyon mark bedel karşığı aldığı söylenen Mahmut Çalık’ın ’borca yönelik itirazının kaldırılması’ için Bakırköy 2’inci İcra Hukuk Mahkemesi’nin 2008/1117 Esas sayılı dosyası ile dava açıldı. Davacı yeğen Şefik Çalık, "Amcamın itirazı üzerine haciz kararı kaldırıldı ancak elimizde alacak senetlerimiz var ve şimdilik ben bir tanesi için dava açtım. Böyle 5 tane senet var ve diğer alacaklılar da davalarını açacaklar" dedi. Şefik Çalık, amcasının yıllarca kendilerini "Tamam ödeyeceğim" diye oyaladığını bu arada da zaman aşımı tarihini beklediğini ileri sürdü ve şunları söyledi: "Hatta bu yüzden babamız kanser oldu ve öldü. Sonunda da ’ben vermiyorum’ dedi ve borcunu inkár etti. Kendisi Hürriyet Gazetesi’ne borcu olmadığını icra takibi için ’ibra’ da aldığını söylemiş. Ancak o ibra başka bir borçla ilgiliydi. Bu borçlarla ilgili kendisine bir ibra verilmiş değil."

Ahmet Çalık’ın babası Mahmut Çalık, Malatya’da bulunan iki fabrikasının 4 yıldır biriken elektrik borcu 17 milyon 677 bin YTL’yi ödemediği gerekçesiyle de gündeme gelmişti. TEDAŞ’la anlaşan Çalık borcunu 2 yıl vadeyle yeniden yapılandırmıştı.

Mahmut Çalık 7 ay önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan«a bir mektup göndererek tekstil sektöründeki sıkıntılarını dile getirmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle