GeriEkonomi Mahalleler karanlıkta kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  54
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mahalleler karanlıkta kaldı

Mahalleler karanlıkta kaldı
refid:26961570 ilişkili resim dosyası

TEİAŞ’ın Avcılar Ambarlı’da bulunan büyük trafo merkezinde elektrik arızası yaşandı. Arızayla birlikte civarda pek çok evin karanlıkta kaldığı belirtiliyor. Söz konusu trafo merkezi Avcılar ve Büyükçekmece’ye elektrik sağlıyor. Öte yandan İstanbul Bahçeşehir'de de bir elektrik dağıtım tesisini su basması sonucu yer yer elektrik kesintileri görülüyor.

Öte yandan İstanbul’un pek çok noktasında vatandaşlar zaman zaman televizyon yayınlarını izleyemedi. İstanbul’da elektrik kesintileri de yaşanırken bazı vatandaşların internet bağlantılarının kesildiği öğrenildi.

Öte yandan BEDAŞ yetkilileri, tamamen yıldırım kaynaklı arızalar olabileceğini belirtrek, "Yıldırım düşmesine karşı topraklama sistemi arızalıysa bundan kaynaklı kesinti olabilir. İstanbul’da dağıtım şebekesi tamamen yer altında ve yıldırım düşmelerine karşı sistemi olumsuz etkileyecek bir durum yok. Trafo binalarının içine su girmesiyle bir kısım arızalar oluşabiliyor. Aşırı yağmura bağlı sel gibi trafo merkezlerini su basması nedeniyle olabilir" dedi.

Mahalleler karanlıkta kaldı İSTANBUL’DA TUFAN KOPTU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle