GeriEkonomi Lüks otoda Ankara atakta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lüks otoda Ankara atakta

Lüks otoda Ankara atakta
refid:13061365 ilişkili resim dosyası

Alkan Otomotiv Genel Müdürü Metin Şenyürek, Ankara'nın, çevre ülkelerdeki lüks araba müşterileri için önemli bir pazar haline geldiğini belirterek,”Lüks araba alacak müşterilerin yıllardır yurt dışı veya İstanbul;dan ihtiyaçlarını karşılama geleneği artık sona erdi” dedi.

Şenyürek, yaptığı açıklamada, “Son dönemde oluşan bu yeni pazar, Ankara ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Artık yurt dışından özellikle Rusya'dan ve Arap ülkelerinden bile Ankara;ya gelip araç siparişi veriyorlar” dedi. Pazarın birden bire oluşmadığını anlatan Şenyürek, lüks araba pazarında trendleri iyi takip etmek, düzgün ve ciddi müşteri hizmeti sunmak gerektiğini vurguladı.

Şenyürek, başta Arap ülkeleri, Rusya ve civarındaki ülkeler olmak üzere önemli bir pazar oluştuğunu belirtti ve şöyle konuştu:

“Her geçen gün buradaki müşteri sayımız ve potansiyelimiz artıyor. Onlardan gelen talepleri eksiksiz yerine getiriyoruz, bu da pazar payımızın artmasındaki önemli bir etken oluyor. Pazarda kaliteli hizmet önemli. Sözümüzü sonuna kadar tutuyoruz. Yurt dışından gelen talepler bu sene daha da arttı. Önümüzdeki dönem bunun daha da büyüyeceğinin mesajını alıyoruz. Ankara ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak bu pazara büyük önem veriyoruz.”

Lüks araç kullanımının dünyanın her yerinde hızla artan bir trend yakaladığını bildiren Şenyürek, dünyanın önemli otomobil markalarına talip olan bir Türk vatandaşının eskiden önce İstanbul;a gittiğini burada talebinin karşılanmaması durumunda yurt dışına giderek bu araçları aldığını söyledi.
Şenyürek, lüks arabalardaki “İstanbul hegemonyası” nın yıkıldığını öne sürdü ve Adana;dan, Bursa;dan veya herhangi bir ilden vatandaşımız bu araçları
istediği zaman her yönden araştırıyor ve bizi buluyor. Artık biz İstanbul;a araç gönderiyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle