GeriEkonomi Lüks hac için maliyet 17 bin dolardan başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lüks hac için maliyet 17 bin dolardan başlıyor

Lüks hac için maliyet 17 bin dolardan başlıyor

Hacı adayları geçen aydan itibaren kutsal topraklara gitmeye başlarken kısa ve lüks hac yapacaklar için Çırağan Sarayı’nda tanıtım ve alıştırma toplantısı yapıldı. Özel bir tur şirketinin kutsal topraklara götüreceğei hacı adayları için düzenlendiği toplantıda adayların kutsal vazifeleri süresince neler yapmaları gerektiği, ihrama nasıl girileceği, tavafın nasıl olacağı anlatıldı.

TÜRKİYE’DEN bu yıl 80 bin kişi hacca gidiyor. Adayların yüzde 5’i lüks haccı tercih ediyor. Hacı adayları ibadetlerini yüksek standartlarda gerçekleştirmek için iki haftalık  tura 17 bin dolardan başlayan ücretler ödüyor.  Lüks kategoride hizmet veren özel bir turizm şirketi de kutsal topraklara yolculuk için gün sayan hacı adaylarına Çırağan Sarayı’nda tanıtım semineri verdi. Hac ibadeti ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılan seminerde adayların kutsal vazifeleri süresince neler yapmaları gerektiği, ihrama nasıl girileceği, tavafın nasıl olacağı anlatıldı. Adaylara şirketin sunacağı hizmetler konusunda da bilgiler verildi. Lüks Hac hizmeti veren şirket kutsal topraklara gitmek için gün sayan hacı adaylarını 15 Ağustos’ta kutsal topraklara götürecek.

“HİZMETLERİMİZ YÜKSEK KALİTEDE”

Turizm şirketinin yönetim kurulu üyesi Talha Çizmeci: ‘’Şirketimiz Suudi Arabistan şartlarına göre son derece iyi imkanlarda hizmet vermektedir. Oradaki en iyi otellerde ağırladığımız misafirlere her konuda en iyi şartları sunmaya çalışıyoruz. Standart hizmetin dışında,  sadece götürdüğümüz hacılara hizmet veren bir çadır kuruyoruz.  Hacı adayları 13 gün sürecek tur için Arafat’ta açık büfe yemek yerken lüks klimalı çadırda dinlenebiliyor.  5 yıldızlı oteller, verilen rehberlik hizmeti ve kullanılan özel araçlar da hacı adaylarının lüks haccı tercih etmelerinin sebeplerini oluşturuyor. Bizim amacımız misafirlerimizin sadece ibadetleriyle meşgul olmaları, ekip olarak buna çok önem veriyoruz. 80 kişilik hacı grubumuz için 20 kişilik bir ekiple gidiyoruz. Yüksek maliyetin sebebi de yüksek kalitede sunulan hizmetler‘’ dedi.

Lüks hac için maliyet 17 bin dolardan başlıyor

“YAŞTAN DOLAYI RAHAT İSTİYORSUNUZ”

İlk defa kutsal topraklara giderek hac ibadetini gerçekleştirecek olan hacı  adayı Mehmet Akif Şişmanoğlu,  “İlk adımı atmış olmaktan bile ayrı bir heyecan duyuyorum. Yüksek standartlarda bir hac talebiniz olduğunda yaştan da kaynaklı olarak rahat etmek istiyorsunuz. Tabii Hac niyetiniz olduğunda güzel şartlarda yapmak istiyorsanız bunun da bir bedeli olması gerekiyor. Yıllardır niyetim olduğu için belli bir tasarruf yapmıştım‘’ dedi.

Şenay Demir ise, “Ailece gidiyoruz ve hepimiz çok heyecanlıyız. Uzun yıllardır bu günleri bekliyoruz. Daha önce yaptığımız umrede çok memnun kaldığımız için hac ibadetimizi de lüks kategoride yapmaya karar verdik. Otellerin ibadet yerlerine yakın olması, güvenli bir şekilde ibadetimizi gerçekleştirmemiz de tercih sebeplerimizden biri. İbadetimizi rahat yapmak istiyoruz. Kısa zamanı tamamen doldurmak da çok önemli. Uzak otellere gidip yolda saatler geçirmektense böyle bir tercih yapmanın doğru olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Lüks hac için maliyet 17 bin dolardan başlıyor

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (07.08.2018-2)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle