GeriEkonomi Lojistik avantajıyla öne çıkıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lojistik avantajıyla öne çıkıyor

Lojistik avantajıyla öne çıkıyor

AĞIRLIKLI olarak otomotiv yan sanayine üretim yapan 100 firmanın bir araya gelerek kurduğu ve kısa süre içinde 10 fabrikanın üretim yapar hale geleceği Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), tamamlanmış altyapısı ve lojistik avantajlarıyla yatırımcıların Ege’deki yeni adresi olmayı hedefliyor.

2017 yılında tamamlanacak olan İzmir-İstanbul Otoyolu’na sadece 500 metre mesafede olan İzmir-Ankara Karayolu üzerindeki Bağyurdu OSB, Kemalpaşa’da inşa edilen lojistik köye de 15 kilometre mesafede yer alıyor. Hızlı Tren yoluna 1 kilometre, Limana 45, Havaalanına 57 kilometre uzaklıkta bulunan BAYOSB, yeni yatırımcılarla hızla büyüyerek 10 bin kişiye istihdam yaratarak ülke ekonomisine yılda 3 milyar dolara yakın katkı sağlamayı hedefliyor.

PARLAYAN YILDIZ

Bölgelerini Türkiye’nin incisi İzmir’in parlayan yıldızı yapmayı amaçladıklarını dile getiren BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, bölgede ilk etap altyapı yatırımlarını tamamladıklarını, kısa süre içinde bölgede üretim yapan firma sayısının 10’u bulacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle