GeriEkonomi Lidyana.com'a şimdi de Alman ortak geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lidyana.com'a şimdi de Alman ortak geldi

Lidyana.com'a şimdi de Alman ortak geldi
refid:24632517 ilişkili resim dosyası

Atletico Madrid'de oynayan Arda Turan'ın da ortakları arasında olduğu Lidyana.com'a Ruslardan sonra şimdi de Almanlar ortak oldu. Alman Burda Grubu, şirketin yüzde 22 hissesini 12 milyon liraya satın aldı.

Geçtiğimiz yıl iş dünyasının önemli isimlerinin ortaklığı ile kurulan ve sezon ürünleri satan siteler arasında hızla üst sıralara yükselen Lidyana.com, ikinci yabancı yatırımını da almış oldu.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Hakan Baş, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, Alman Burda ile karşılıklı olarak imzaların atıldığını ve anlaşma sağlandığını söyledi. Yüzde 22'lik hisse karşılığında 12 milyon liraya anlaştıklarını belirten Baş, şunları söyledi:

"Şirkette Rus şirket Ru-Net'in de yüzde 15.6 payı bulunuyor. Geriye kalan hissedarlar yine kurucu ortaklarımız. Bundan sonraki dönemde de hızlı bir şekilde büyümeye devam etmek istiyoruz. Amacımız önce Türkiye'de kendi kategorimizde liderliğimizi perçinlemek, arkasından da global pazara açılmak. Çünkü henüz sezon ürünleri kategorisinde dünyaya açılabilmiş bir Türk firması yok. Bu açılma döneminde, eğer gerekirse yeni bir ortaklık daha düşünebiliriz. Ancak 2015'ten önce herhangi bir yeni yatırım almayacağız."

Lidyana.coma şimdi de Alman ortak geldi

Son dönemde gerek Gezi olayları gerekse de yaz dönemi ve Ramazan ayı nedeniyle e-ticaret sektörünün biraz zorlu bir dönemden geçtiğini hatırlatan Baş, "Ancak biz çok fazla etkilenmedik. Burda ile görüşmelerimiz Mart ayında başlamıştı. Bugüne kadar da performansımızda önemli bir değişim olmadı ve anlaşmayı imzaladık" dedi.

Lidyana.com, Haziran 2012'de de Rus arama motoru Yandex’in de yatırımcısı olan Ru-Net’ten 6 milyon TL yatırım almıştı.

ÖNEMLİ İSİMLER ORTAK

Şirketin diğer ortakları arasında futbolcu Arda Turan, Markafoni’nin kurucuları Sina Afra, Tolga Tatari ve Ahmet Sarı, Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın gibi isimlerinin yanı sıra Ulusoy Holding Yönetim Kurulu üyesi Saffet Ulusoy, Avantgarde Collection'dan İsmet Öztanık, Raiffeisen Investment’ın Türkiye ekibinden Gökçe Kabatepe, Aydın Özol ve Oytun Özer bulunuyor.

En büyük üç hissedar ise sırasıyla Hakan Baş, Alman Burda Grubu ve Rus Ru-net.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle