GeriEkonomi Liderler, bürokratlarla IMF zirvesinde buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liderler, bürokratlarla IMF zirvesinde buluştu

Günü Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti ile yoğun temaslarla tamamlayan hükümet ve ekonomi bürokrasisi, akşam saatlerinde ‘‘durum değerlendirmesi’’ yapmak için biraraya geldi.

Başbakanlık Merkez Binası'nda saat 20.50'de başlayan toplantıya Demokratik Sol Parti Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, ANAP Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın yanı sıra, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Devlet Bakanı Recep Önal, Maliye Bakanı Sümer Oral, Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp, Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel, Özelleştirme İdaresi başkanı Uğur Bayar ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Zekeriya Temizel katıldı.

IMF heyetiyle yapılan görüşmelerde gelinen noktanın değerlendirildiği toplantıda, Başbakan Bülent Ecevit, iş dünyası örgütlerinin yaptığı ziyaret hakkında da bilgi verdi. Ecevit, iş dünyası örgütlerinin IMF ile yapılan görüşmelerde gelinen noktanın kamuoyuna açıklanması ve ekonomik program konusundaki isteklerini aktardı.

İşdünyasının taleplerinin değerlendirildiği zirvenin ardından Ecevit, ekonomiyle ilgili uzun ve ayrıntılı bir çalışma yaptıklarını belirtti ve sabah ‘‘erken saatte’’ yeniden biraraya geleceklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle