Liderler bankacılığı tartıştı

Hürriyet Haber
09.01.2002 - 14:11 | Son Güncelleme:

Liderler, bankacılıkta yapılan düzenlemeler konusunda saat 14.45'de biraraya geldi. Toplantıda konuya ilişkin endişeler ve Ecevit'in ABD ziyaretinin konuşulduğu belirtildi.

Son günlerde üzerinde oldukça konuşulan ve kaynak aktarılmanı da içeren bankacılık sektörüne yönelik düzenlemeler liderler tarafından masaya yatırıldı. Saat 16.30'da dışarı çıkan Devlet Bakanı Derviş, bazı görüşmeler yapacağını ve tekrar liderlerle konuşacağını söyledi. Daha sonra Başbakanlık'tan yapılan açıklamada Zirveye ara verildiği bildirildi. 

Devlet Bakanı Derviş liderler zirvesine verilen arada CNN Türk'e yaptığı açıklamalarda bankacılık yasasının mutkala çıkması gerektiğini söylüyor.

Derviş, en iyisini hazırlamaya çalıştıklarını ve başkalarının da fikirlerine saygı duyduklarını kaydetti.

Derviş sözlerini şöyle sürdürdü: "Ya bize güvenilir denilir, ya da yapamıyorsunuz başkası gelsin denir. Bu yasanın bir yanı da siyasi, koalisyon ortaklarının bir tasarı sunmaları çok önemli. Bankacılık yasasına karşı gelenler şeffaflığı istemiyorlar. Bundan hoşlanmayanlar ortalığı karıştırıyor."

Toplantıya üç liderin yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ve ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Derviş de katıldı.

Bankacılık sektörüne yönelik çalışmaların ele alınacağı zirvede MHP bu konuda hazırladığı bir rapor sunacak.

MHP'nin konuya ilişkin endişelerini, Derviş'in ise düzenlemenin gerekliliği üzerinde duracağı bildirildi.

Zirvede ayrıca  Başbakan Ecevit'in 14-18 Ocak 2002 tarihlerinde ABD`ye yapacağı ziyaretin de ele alınması bekleniyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı