GeriEkonomi Libya'daki şubesini kapattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Libya'daki şubesini kapattı

Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, Libya'da yaşanan son gelişmelerin ardından bu ülkedeki şubeleriyle ilgili faaliyetleri geçici olarak durdurduklarını kaydetti.

Güllü, 9 Eylül 2010 tarihinde Libya Trablus'da açtıkları bayilerindeki faaliyetlerini geçici olarak durduklarını belirterek, “Çalışanlarımız bugün sabah Türk Hükümeti'nin gönderdiği uçakla sağ salim yurda döndü” dedi.

Güllü, şunları kaydetti:

“Gelişmeleri yakından izliyoruz, 6 ay önce açtığımız bayiimiz Libya halkı tarafından çok sevildi ve benimsendi. Yaşanan olayların kısa sürede son bulacağını düşünüyoruz. Yurda dönen çalışanlarımızın moralleri ve sağlıkları yerinde. Olaylar yaşanırken Libyalılar çalışanlarımıza sahip çıktı ve can güvenliklerini sağladılar. Türk Hükümeti de ilk günden itibaren oradaki vatandaşlarımız için çalıştı ve bu sabahtan itibaren çoğunun yurda dönmüş olmasından memnuniyet duyuyoruz.
Yurda dönen çalışanlarımızdan aldığımız bilgilere göre Trablus;ta, birkaç olay haricinde şu an ciddi bir olay olmadığını söyleyebiliriz. Durumu yakından takip ediyoruz. Trablus;ta hayat normale döndü gibi görünüyor. Mevcut durum devam ederse bizim için karlı bir operasyon olan Libya Trablus faaliyetlerimize kısa bir süre sonra tekrar başlayacağız.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle