GeriEkonomi Liberal telekomünikasyon için tahammülümüz kalmadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liberal telekomünikasyon için tahammülümüz kalmadı

Borusan Holding Genel Müdürü Agah Uğur ses iletim tekelini ortadan kaldıracak ihalenin geciktirilmesinin maliyetinin her geçen gün büyüdüğünü ve VOIP (İnternet Protokolü Üzerinden Ses İletimi) yatırımı yapan şirketlerin tahammül sınırına geldiğini söyledi.

Borusan Telekom tarafından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uğur, Hükümetin Türk Telekom’un özelleştirilmesi için kararlılıkla hareket ettiğini, ancak internet üzerinden ses iletimini serbest bırakacak lisans ihalesinin henüz tamamlanmadığını, bu alana yatırım yapan şirketlerin maliyetlerinin yükseldiğini bildirdi.

orusan Telekom’un bir İnternet Servis sağlayıcı ( ISP) şirket olarak VOIP yatırımını toplam yatırımının bir parçası olarak yaptığını böylece beklemenin maliyetini hafiflettiğini belirten Uğur, ‘Ancak bekleme süresinin daha da uzaması bu alana yatırım yapan şirketlerin itirazlarının yükselmesine neden olacaktır ‘ dedi.

Borusan Telekom’un VOIP teknolojisini kullanarak veri ve ses iletimini tek omurga üzerinden çok uygun koşullarda yerine amacında olduğunu belirten Uğur, ‘Gelişkin altyapımız ve bütünleşik çözümler içeren paketlerimizle kurumlara kaliteli hizmetler vereceğiz’ dedi.

Borusan Telekom’un Bnet’i satın alarak telekomünikasyon alanına Borusan güvencesi ile yatırım yaptığını kaydeden Uğur, 1100 kurumsal müşterisi olan Borusan Telekom’un pazarda uzun dönemli hizmet veren şirketler arasında yer alacağını ifade etti.

VOIP alanında hizmet vermek isteyen 40 şirkete lisans verileceğine dikkat çeken Uğur, ‘ Ancak pazarın yapısı ve koşullar gözönüne alındığında uzun dönemde bu 40 şirketten sadece 4-5’inin ayakta kalacağını düşünüyoruz’ diye konuştu.

Uğur Borusan Telekom’un sadece kurumsal müşterilere VOIP hizmeti vereceğini, bireysel kullanıcıya hizmet vermeyi düşünmediklerini söyledi. Borusan Telekom Genel Müdürü Burak Gökmen Borusan Telekom’un 2004 yılı başında ortağı olduğu Bnet’i satın alarak ses ve veri iletimi alanında Borusan markasıyla daha etkin hizmet verme kararlılığını gösterdiğini, Borusan Telekom’un etkin VOIP hizmeti vermek amacıyla uluslararası operatörlerlede anlaşma imzaladığını söyledi.

Yurtdışında yapılan anlaşmaların Türkiye içinde 34 Pop noktasında yüksek kapasiteli bağlantı noktaları bulunan Borusan Telekom altyapısıyla destekleneceğini belirten Gökmen, ‘ Uluslararası operatörlerle yaptığımız anlaşmalar ve güçlü altyapımız sayesinde müşterilerimiz aradıkları noktaya en uygun maliyetle ulaşacaklar’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle