GeriEkonomi Land Rover'dan New Discovery
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Land Rover'dan New Discovery

50'nci yılını kutlayan Land Rover'ın New Discovery modeli geçtiğimiz günlerde İskoçya'nın Inverness kentinde düzenlenen deneme sürüşleriyle, dünya basınına tanıtıldı. Dış görününü tamamen değiştirilmeyen yeni Discovery'de parçaların yüzde 95'i yeni. 4x4'lerde ilk kez kullanılan yeni teknoloji ile aracın yol ve arazi yeteneğinin kapasitesi artırılmış. Aracın arkasını, gerektiğinde otomatik olarak yükseltilme olanağı sağlanmış. New Diccovery'nin özellikleri şöyle:

ACE (Active Cornering Enhancement-Aktif viraj desteği): Virajlarda savrulmayı engelliyor, güvenlik sağlıyor. Otomatik yükseklik ayarı (SLS) ile birleşince off-roadda otomobil rahatlığı sağlıyor.

ETC (Electronic Traction Control): Dört tekerlek elektronik çekiş kontrol sistemiyle kar, su, çamur gibi kaygan zeminlerde tırmanma kolaylaştırılmış.

HDC (Hill Descent Control): Eğim iniş kontrolu.

FTC (Fast Throttle Control): Otoyolda motor gücünün tasarruflu kullanımı sağlanmış.

Discovery'de ilk kez kullanılacak olan iki motor seçeneği var. Daha önce Range Rover modelinde kullanılmakta olan 4.0 litrelik V8 benzinli motor ve direkt enjeksiyonlu 2.5 litrelik Td5 dizel motor seçenekleri, Discovery'nin yenilenmiş kişiliğini pekiştiriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle