GeriEkonomi Kurnayı, tellağı fuara taşıdı, 10 bin liraya ‘hamam sefası’na çağırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurnayı, tellağı fuara taşıdı, 10 bin liraya ‘hamam sefası’na çağırdı

Kurnayı, tellağı fuara taşıdı, 10 bin liraya ‘hamam sefası’na çağırdı
refid:16947260 ilişkili resim dosyası

Patika Fuarcılık tarafından Brillant’ın ana sponsorluğunda “Sevgi ve Tolerans” temasıyla düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı’na katılan Cağaloğlu Hamamı, kurnadan peştemallı tellaka kadar her türlü ayrıntısıyla tarihi hamamın minyatürünü standına kurdu.

Çağ Çağdaş, Banu Çağdaş ve Kezban Çağdaş adlı 3 kardeşin işletmesini üstlendiği Cağaloğlu Hamamı’nın fuardaki standı, kına gecesi ve bekarlığa veda partilerini burada düzenlemek isteyenlerden yoğun ilgi gördü. Cağaoğlu Hamamı işletmecilerinden Çağ Çağdaş, “Fuar alanına hamamın minyatürünü kurmak için yaklaşık 14 bin lira harcadık. İlk günde 100 kişi organizasyon düzenlemek için standımızdan bildi aldı” dedi.

Bin adet sabunlu kese

Cağaloğlu Hamamı’nda kına geceleri, bekarlığa veda partileri gibi organizasyonlar düzenlediklerini ve evlenecek çiftleri bu organizasyonlardan haberdar etmek için fuara katıldıklarını söyleyen Çağ Çağdaş, “Standımız büyük ilgi gördü. Hamamın minyatürü çok dikkat çekti. Kubbesiyle, kurnalarıyla, peştemal giymiş tellakla birlikte fuarda tam anlamıyla bir hamam yarattık. Standımızı ziyaret edenlere keselerin içinde küçük sabunlar dağıttık. Bugün bin adet dağıttık, fuarın diğer günlerinde dağıtmak için 2 bin adet daha hazırlatıyoruz. Bunun yanında CD’lerle de tamamı tanıtıyoruz.”

Hamam sefası 10 bin lira

Cağaloğlu Hamamı’nın dünyada görülmesi gereken 1000 yerden birisi seçildiğini hatırlatan Çağ Çağdaş, hamamda düzenlenen organizasyonlarla ilgili de şu bilgileri verdi: “Ayda en az 4, en fazla 10 düğün organizasyonu yapıyoruz. Maliyeti, düzenlenen organizasyondaki ayrıntılara göre değişiyor. Ancak kadınların kına gecesi organizasyonları, erkeklerin bekarlığa veda partilerine göre daha pahalı oluyor. Örneğin 60 kişilik dansözlü, yemekli hamam sefası herşey dahil 10 bin lirayı buluyor. Kadınlar genelde bu organizasyonlarda fal baktırmayı da tercih ediyor. Bunlar da maliyeti artırıyor. Erkekler ise hamamda yıkanma ve bunun ardından dansözlü eğlenceyi tercih ediyor.”

Evlilik pazarı 6.5 milyar lirayı aşıyor

HER yıl ortalama 650 bin çiftin evlendiği Türkiye’de, düğün maliyetleri de en az 10 bin lira olarak hesaplanırken, bu da 6.5 milyarlık liralık bir pazar yaratıyor. Bu yıl 9’ncu kez kapılarını açan Evlilik Dünyası Fuarı’nda gelinlikçiden çiçekçiye, kuaförden otellere kadar 200’den fazla firma bulunuyor. Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, bu yıl dokuzuncu kez kapılarını açan fuarda sektördeki tüm yenilikleri 60 bin çiftle buluşturduklarını söyledi. Cılga, düğün organizasyonlarının salonlardan lüks mekanlara kaydığını, gelinlik, ayakkabı, alyans, davetiye ve diğer tüm detayların günün modasına uygun seçildiğini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle