GeriEkonomi Kümaş’ta Gür ve Kobin öne çıktı fiyat 285.5 milyon dolarda kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kümaş’ta Gür ve Kobin öne çıktı fiyat 285.5 milyon dolarda kaldı

Kümaş’ta Gür ve Kobin öne çıktı fiyat 285.5 milyon dolarda kaldı
refid:19652899 ilişkili resim dosyası

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) 320 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Kümaş Manyezit Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinde en yüksek teklifi 285 milyon 500 bin dolar ile Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret A.Ş. verdi.

TMSF’nin Esentepe’deki binasında yapılan ihaleye Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret A.Ş., Üç Yıldız Tarımsal İşletmeler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eti Krom A.Ş., Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. katıldı. İhale, kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başladı.
 
Kim ne teklif etti

Kapalı zarf aşamasında Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret A.Ş. 225 milyon dolar, Üç Yıldız Tarımsal İşletmeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. 245 milyon dolar, Eti Krom A.Ş. 175 milyon dolar, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. de 150’şer milyon dolarlık teklifte bulundu. İhale şartnamesi gereğince açık artırma aşamasına Kolin Madencilik, Üç Yıldız Tarımsal İşletmeler ve Eti Krom katıldı. 245 milyon dolar ile başlayan açık artırma aşamasında en yüksek teklifi 285 milyon 500 bin dolar ile Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret A.Ş. verdi.

Remzi Gür Kobin’le girdi

Kobin Madencilik, Kolin İnşaat’ın iştirakleri arasında yer alırken, Ramsey markasıyla bilinen Gürmen Giyim’in sahibi Remzi Gür’e ait Siyah Kalem şirketinin Kobin Madencilik ile birlikte ihaleye girdiği öğrenildi. Gür, Kobin Madencilik’le sadece bu projede ortak olduklarını söyledi. Kolin İnşaat yetkilileri ise Kümaş’ı daha da büyütmek istediklerini ifade etti. Fon Kurulu’nun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık ihalesi bugün yapılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle