GeriEkonomi Kuleler 21 Aralık'a kadar tamam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuleler 21 Aralık'a kadar tamam

Kuleler 21 Aralık'a kadar tamam
refid:26946851 ilişkili resim dosyası

ERZURUM Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, heyelandan dolayı pistleri yıkılan kayakla atlama kulelerinin de arasında bulunduğu Palandöken'deki kış sporları merkezindeki tüm eksikliklerin 21 Aralık'a kadar tamamlanacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, merkez Yakutiye ilçesindeki Tebrizkapı Çarşısında basın mensuplarıyla biraraya geldi. Kentin sorunlarını, yaptıkları ve yapacakları projelerden söz eden Başkan Mehmet Sekmen 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için 94 milyon liraya yaptırılan ve 15 Temmuz'da göçen Türkiye'nin ilk, tek kayakla atlama kuleleriyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü anımsatarak şunları söyledi:

"Bugün 'Atlama kuleleri niye böyle oldu?' diye soruyoruz. O gün eğer kazıklar çakılmış olsaydı bu sıkıntı bugün yaşanmayacaktı. Burası bir deprem şehri. Elimizden gelen bütün tedbirleri alacağız. Keşke atlama kulelerinde böyle yıkılma olmasaydı. Çünkü artık öyle birşey ki anında dünya izliyor sizi. Halbuki bir gün evvelinden Maliye Bakanımıza özelleştirme iradesinden 20 trilyon (20 milyon TL) para aktarıldı, dağdaki 'eksiklikler tamamlansın' diye. Yukarıda gölet su tutmuyor. Teleferiklerimiz düzgün çalışmıyor. Konaklı merkezi atıl duruyor. Gayretimiz Erzurum'u daha haraketli duruma getirmek. Atama kulelerini de yetiştireceğiz inşallah. Gençlik ve Spor Bakanımız buraya gelince konuştuk. Mahkeme süreci var şu anda. Bilirkişi, raporu verecek ve oradaki eksiklikler en kısa sürede giderilecek. Bakın eğer tedbir almamış olsaydık bu kayak merkezimizde de bazı sıkıntılar yaşayabilirdik. Orada özelleştirme iradesiyle yakın bir çalışma ortamı oluşturduk. Bu işi bilen firmalar tarafından gerekli araştırmalar yapıldı. 'Şurası eğer böyle kullanılmaya devam etseydi ölümcül hadise olabilirdi' diyenler oldu. Yapılmış ama bunlar her yıl bebek gibi bakım isteyen şeyler. Ağacı dikiyorsunuz ama sulamazsanız, gübre vermezseniz ağaç orada kalır. Bunun için arkadaşlar 21 Aralık'a burada ki eksiklikler giderilecek ve kayak merkezimiz daha modern bir hale getirilecek."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle