GeriEkonomi KRM´ye yabancı ortak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KRM´ye yabancı ortak

İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında dünyanın en büyük üçüncü şirketi olan Vedior, Karamık Yönetim Danışmanlık'ın (KRM) yüzde 60 hissesini satın alarak Türkiye pazarına adım attı.

Kurumların yönetici ve personel arayışına çözüm bulmak amacıyla faaliyette bulunan Karamık Yönetim Danışmanlık (KRM) A.Ş Hollandalı Vedior ile birleşti.

İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı sektöründe dış kaynaktan temin alanında dünyanın en büyük üçüncü şirketi olan Vedior, KRM'nin yüzde 60 hissesini satın aldı. KRM, hisseleri yabancı bir şirket tarafından satın alınan ilk insan kaynakları şirketi oldu.


Vedior, 1999'da da dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan İngiliz Select'i satın almıştı. Birleşme sonrası büyüyen Vedior'un 2000 yılı cirosu 6.6 milyar dolara ulaştı. Şirket, 27 ülkedeki iki bin 200 ofisinde 15 bine yakın elemanıyla faaliyet gösteriyor.


KRM 1994'te Sunay Karamık Özbek tarafından kuruldu. İstanbul ve Ankara'da faaliyet gösteren KRM'nin 2000 yılı cirosu 2.1 milyon dolar.


Şirket, kurumların ihtiyaç duyduğu pozisyona en uygun yöneticinin bulunması konusunda uzmanlaşmış durumda. Bankacılıktan turizme, gıdadan iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyor.


KRM Genel Müdürü Sunay Karamık Özbek, birleşme sonrası Vedior'un Select bölümüne bağlı olarak faaliyete devam edeceklerini belirterek şöyle konuştu: "KRM, dönemsel iş arayan "Specialist'lere (uzmanlara)yardımcı olacak. Dönemsel iş arayan nitelikli işgücü (uzman) ile dönemsel işgücü arayan şirketleri buluşturacağız."


Vedior Yönetim Kurulu Başkanı Tony Martin son yaşanan ekonomik krize rağmen Türkiye pazarına girmelerinin önemli bir adım olduğunu söyledi.   


Yorumları Göster
Yorumları Gizle