Krize rağmen yatırıma devam

Hürriyet Haber
27.10.2008 - 09:58 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olan İkitelli Sanayi Sitesi’nde bulunan Eskoop görücüye çıktı.

İkitelli esnafını bir çatı altında yeni ve modern iş yerleri ile toplamayı hedefleyen Eskoop Prestij projesi Eskop yönetim binasında toplantı ile tanıtıldı.:

80 bin m2 toplam kapalı alana sahip Eskoop Prestij'in mimarı Elumatec Grup Başkanı Hulisi Bulduk, projenin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak olan yeni sanayi alanlarından ilk önce İktelli Eskoop esnafına sunulacağını söyledi.

Dünyada yaşanan ekonomik krizin tüm alanlarda kendini gösterdiğini de anlatan Bulduk “ Ancak ekonomik kriz var diyerek, projelerimizi ertelemek işlerden elimizi ayağımızı çekmek gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Her inişin bir çıkışı vardır. Bizler ne kadar fazla gayret edersek bu çıkış daha hızlı bir şekilde gerçekleşir” şeklinde konuştu.

Toplam 139 işyeri 78 adet ofis 8 adet dükkadan oluşan proje için Türkiye’nin sanayi alanında yeni doğan güneşi yakıştırmasını yapan Bulduk, İkitelli sanayi sitesi esnafının bu projeden kesinlikle yararlanması gerektiğini ve yapılacak olan çalışmaların bu yönde olacağını dile getirdi.

Tanıtım toplantısında konuşan Eskoop Başkanı Yusuf Akgün de kobiciliğin Eskoop Prestij projesi ile Türkiye’de çağ atlayacağını söyledi.

Türkiye’de hiçbir zaman yapılmamış bir projenin ortaya çıkmasının ardından kobilerin çok daha modern ve çağdaş bir alanda işlerini yapacaklarını dile getiren Akgün “ Bu projemiz sadece İstanbul ikitelli değil, Türk kobiciliğinin yüz akıdır. Bunu ilk kez bizim sanayi bölgemizin başarmasından da ayrıca memnunum. Bu proje sayesinde Eskoop esnafı çok daha bir bütün halinde daha büyük ofislerde dükkanlarda ve çalışma alanlarında çağa uygun ve modern ürünler ortaya çıkartacaktır. Bu projemin mimarı Hulusi Bulduk’a teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı