İkinci el taşıt kredisi nedir, nasıl alınır?

Hürriyet Haber
30.06.2017 - 16:34 | Son Güncelleme:

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır? Yaş sınırı kaçtır? Kullandırım oranı nedir ve bu oran kaçtır? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Dönem dönem yeni araç almak isteyen tüketiciler sıfır araç yerine ikinci el araçlara yöneliyor. Ancak almak istenilen araç için gerekli nakit ihtiyacı bazen hemen sağlanamayabiliyor.

Böyle durumlarda ise bankaların müşterilerine sundukları ikinci el taşıt kredisi imkanı tüketicilerin yardımına koşuyor.

Peki nedir ikinci el taşıt kredisi? Sıfır araç kredisinden farkı var mı? Daha da önemlisi ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicileri neler bekliyor?

İşte bu ve daha bunun gibi soruların cevapları için Hangikredi.com Pazarlama Müdürü Mustafa Oral ile ufak bir söyleşi gerçekleştirdik…

Öncelikle ikinci el taşıt kredisi nedir? Bunu açıklayabilir misiniz?

Bankalar sıfır araçlar gibi ikinci el araçlara da kredilendirme yapmaktadır. Sıfır araç kredisinden biraz farkı vardır. Aracın bedeli kasko değerine göre belirlenmektedir. Aracın kasko değeri üzerinden kredilendirme yapabilirsiniz.

İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı kaç?

İkinci el taşıt kredilerinde yaş sınırı olmamakla birlikte gelen itibarıyla 8 yaşına kadar olan araçlarda kredilendirme yapılmakta. Bu durum bankadan bankaya da değişmekte. Ama 8 yaşına kadar olan araçlarda rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz çoğu bankada.

İkinci el taşıt kredisinde kredi kullandırım oranı nedir ve bu oran kaçtır?

İkinci el taşıt kredilerinden kullandırım oranı bankadan bankaya değişmekle birlikte en fazla yüzde 80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

 

 

Etiketler: kredi
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı