GeriEkonomi Kredi kartlarında kimse bize işimizi öğretmeye kalkmasın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kredi kartlarında kimse bize işimizi öğretmeye kalkmasın

Kredi kartlarında kimse bize işimizi öğretmeye kalkmasın

Kredi kartlarıyla ilgili yasa tasarısında liberal ekonomiden kesinlikle uzaklaşmamak gerektiğini belirten Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Borçların iptal edileceğini duyanların ödemelerinde aksamalar olabiliyor. Borçlunun borcunu ödemesi üzerinde düzen kurmak lazım" dedi.

GARANTİ Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Türk bankacılık sektörünün çok iyi ürün ve hizmetler çıkardığını vurgulayarak, kredi kartları konsunda yanlış yaptıklarını düşünmediklerini, bankacılık sektöründe her şeyi açık ve doğru yaptıklarının altını çizdi. Yeni çıkardıkları kredi kartı Flexi Card’ın tanıtım toplantısında konuşan Ergun Özen, "Türk bankacılık sektörü çok iyi ürün ve hizmetler çıkarıyor. Gurur duyuyoruz. Kredi kartı konusunda bir yanlış yaptığımızı düşünmüyorum. Limitlerin belirlenmesi dahil, çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Kimse de bize işimizi öğretmeye kalkmasın" dedi.

ÖDEMELER AKSIYOR: Kredi kartlarıyla ilgili yasa tasarısında liberal ekonomiden kesinlikle uzaklaşmamak gerektiğini, bu alandaki kısıtlamaların yanlış olduğunu kaydeden Özen, "Popülizm Türkiye’de artık öldü. Ama biraz canlanma hareketleri görüyoruz. Borçlunun borcunu ödemesi üzerine düzen kurmak lazım. Sağlıklısı, doğrusu budur. Geriye dönük ortadaki düzenlemeleri hiçe sayan bir düzen kurmamak lazım. Borçların iptal edileceğini duyanların ödemelerinde aksamalar olabiliyor. Düzenlemeleri hiçe sayan bir şey bu. İşin sosyal tarafını görmek istemiyorum. Bu konuda kısıtlamalar yanlış. Bankalar Birliği olarak görüşlerimizi bildirdik. Sonuçlarını bekliyoruz" diye konuştu.

KİMSE AF BEKLEMESİN: Garanti Ödemeler Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, kredi kartlarında af çıkarma ile ilgili sorulan soruya şöyle yanıtladı: "Af çıkarma konusunda, bankalar olarak bir eğilim içinde değiliz. Finansal talep olduğunda müşterilerimizin çoğunun borcunu yapılandırıyoruz. Af konusunda kimse beklenti içine girmesin. Bunu yetkililer birçok kez dile getirdi."

Garanti’den, esnek kredi kartı: Flexi

GARANTİ Bankası, taksitini, faizini, bonusunu ve şeklini kullanıcıların belirleyebileceği Flexi Card’ı piyasaya sundu. Esnek özelliklere sahip yeni kredi kartı, kullanıcının harcama ve ödeme alışkanlıklarına göre kişiselleştirilebilecek. Banka ilk etapta Flexi Card’ın profillerindeki 500-750 bin kişi tarafından kullanılmasını hedefliyor. Flexi Card’ın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Flexi Card’ın arkasında müşteri memnuniyeti ilkesinin yer aldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık tek haneli enflasyon oranlarına alışıyoruz. Herkes gelir, gider dengesini gözetmeli, bütçe yapmalı. Kredi kullanırken, ödemelerini yaparken, kendisi için en avantajlı olanı seçmeli. Flexi Card’ı, yeni döneme uyum sağlayan müşterilerimizin tercihine cevap verecek bir ürün olarak tasarladık." Flexi Card’ın altyapısı için bir yıldır çalıştıklarını ve yenilikleri takip eden müşterilerinin tercihine cevap verecek bir ürün olarak tasarladıklarını aktaran Özen, kart için 3-4 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını kaydetti. Özen, kredi kartlarında toplam pazar paylarının 5 yıl içinde 3 katlanarak yüzde 22’ye ulaştığını belirtti. Özen, "Bugün 5 milyon Bonus Card kullanıcımız var. Bonus Card kullanarak 330 milyon YTL bonus kazandılar " dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle