GeriEkonomi KPSS'de maliyet 3 milyon TL arttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS'de maliyet 3 milyon TL arttı

KPSS'de maliyet 3 milyon TL arttı
refid:16995397 ilişkili resim dosyası

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) adaylara dağıtılan malzemelerin alımı için 2010 yılında yapılan ihaleyi, Meteksan Firmasının 3 milyon 414 bin TL ile kazandığını bildirdi.

Çubukçu, CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün, “KPSS'de dağıtılan malzemelere” ilişkin yazılı soru önergesini, ÖSYM Başkanlığının bilgi notuyla yanıtladı.
KPSS'de 2 milyon 419 bin 778 adaya sınav malzemesi dağıtıldığını belirten Çubukçu, malzemelerin alımının ÖSYM Başkanlığınca ihale yoluyla temin edildiğini ifade etti. Nimet Çubukçu, malzeme alımı için yapılan ihaleye 3 firmanın katıldığını belirterek, Meteksan Matbaacılık ve Teknik Sanayi Firmasının 3 milyon 414 bin TL, Cihan Organize Kağıt ve Plastik Firmasının 4 milyon 315 bin TL ve Mertcan Reklam Organizasyonu Firmasının 4 milyon 825 bin TL fiyat verdiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, ihaleyi en düşük fiyat veren Meteksan Firmasının kazandığını, bu alımlara ilişkin harcamanın ÖSYM bütçesinden karşılandığını ve yapılan harcamaların da sınav ücretlerine yansıtılmadığını kaydetti. Çubukçu, 2011 yılı sınav ücretlerinde artış öngörülmediğini de bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle