GeriEkonomi KPMG Türkiye Ankara'da ofis açtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPMG Türkiye Ankara'da ofis açtı

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketlerinden KPMG, 25 yıldır Türkiye'de İstanbul merkezli yürüttüğü hizmetlerini Ankara'ya taşıdı.

Dünya çapında yaygın faaliyetlerini, 150 ülke, 750 şehirde 113 bin profesyonel çalışanıyla sürdüren global KPMG ağının bir parçası olan KPMG Türkiye'nin Başkanı Bülent Ejder, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tüm yatırımcıların gözünde cazip bir yatırım merkezine dönüştüğünü söyledi.

Ejder, “Bu kapsamda hükümetin öncelikleri arasında yer alan kayıt dışı ekonomi ile mücadele, onaylanmak üzere olan Yeni Türk Ticaret Kanunu, sosyal reformlar, vergi ve teşviklerin gözden geçirilmesi, Basel II'nin uygulamaya geçmesi ve istihdamı artırıcı çalışmalar gibi önlemler, ülkemize büyük ilgi gösteren yabancı yatırımcıların karar verme sürecinde, şeffaf ve anlaşılır bilgiye, hızlı ve kolay ulaşmasını sağlayacak” diye konuştu.

Nisan 2007'de Türkiye'yi ziyaret eden KPMG Dünya Başkanı Sir Michael Rake'nin “Türkiye yatırım için doğru bir yer ve KPMG buradaki yatırımlarını artırmaya devam edecektir” sözlerini aktaran Ejder, bu strateji paralelinde KPMG Türkiye olarak, ulusal hizmet ağlarını genişletme çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Bu arada, Rehber Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. kurucularından Yeminli Mali Müşavir Arslan Kaya ve şirketin ortaklarından Servet Özkök'ün de bundan böyle deneyimlerini KPMG bünyesinde hizmete dönüştürecekleri ifade edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle