Koza Altın'ın kaynağı 8,1 milyon ons'a ulaştı

Hürriyet Haber
06.11.2009 - 17:16 | Son Güncelleme:

Koza Anadolu Metal Madencilik'in dolaylı iştiraki olan Koza Altın İşletmelerinin toplam kaynağı 30 Eylül 2009 itibariyle 8,1 milyon onsa ulaştı.

Koza Anadolu Metal Madencilik'in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, Koza Altın tarafından SRK Consulting (US) Inc.'e, şirketin halihazırdaki maden işletmeleri ve diğer bazı varlıkları ile ilgili bir rapor hazırlatıldığı kaydedildi.

SRK'nın yaptığı çalışmanın ön sonuçları olarak 30 Eylül 2009 itibarı ile Koza Altın'ın toplam kaynağının 8,1 milyon onsa ulaştığı belirtilen açıklamada, SRK'nın 2007 sonu itibariyle Koza Altın için tespit ettiği toplam kaynağın 2,6 milyon ons olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Bu artış için 2008 yılından 2009 Eylül ayı sonuna kadar toplam 88 bin metre karotlu sondaj yapılmış olup, bunların sonuçlarına göre toplam kaynak JORC Standartlarına uygun olarak hazırlanmış ve minimum alt sınır (Cut off) değerleri kullanılarak hesaplanmıştır. Koza Altın tarafından açıklanan toplam kaynak miktarları sadece sondajları tamamlanmış 13 adet projeyi kapsamakta olup, devam etmekte olan projeleri kapsamamaktadır. Koza Altın, Türkiye genelinde ve altın potansiyeli çok yüksek olan bölgelerdeki ruhsat sayılarını da artırarak 506 arama ruhsatı ve 20'si işletme ruhsatı olmak üzere toplamda 526 ruhsata sahip olmuştur. Olası halka arz çalışmasında SRK'nın denetlemiş olduğu kaynak miktarı dikkate alınacaktır.”

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı