GeriEkonomi Köy-Tür'ün iflası ertelendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köy-Tür'ün iflası ertelendi

İflası 15 Mayıs 2004 tarihinde bir yıl süreyle ertelenen Köy Tür Ege Entegre Tavukçuluk A.Ş.’nin söz konusu erteleme süresi bir yıl daha uzatıldı. Mahkeme, şirketin büyük bir gelişme gösterdiğine, borçlarını ödeyebilir konuma geldiğine hükmetti.

İstanbul Sanayi Odası’nın Geçen yıl "En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluş" sıralamasında yaklaşık 69 milyon YTL’lik satışla üst sıralarda yer alan Köy Tür Ege Entegre Tavukçuluk A.Ş.’nin iflas ertelemesinin uzatılmasına ilişkin dava Torbalı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Davaya bakan mahkeme, Köy Tür Ege’nin iflasının ilk ertelenme kararı verildiği tarih olan 15 Mayıs 2004’ten bu yana büyük bir gelişme gösterdiği, özvarlığının olumlu duruma dönüştüğü, kar elde edip borçlarını ödeyebilir konuma geldiği ve sermayesini güçlendirdiği kanaatine vardı.

Mahkeme, bu nedenle, Köy Tür Ege’nin iflasının bir yıl süreyle ve 15 Mayıs 2006 tarihine kadar ertelenmesini kararlaştırdı.

Bu konuda dava açan Köy Tür Ege Entegre Tavukçuluk A.Ş. temsilcisi, yasalar gereğince iflas ertelemesinin dört yılı geçmemek üzere uzatılabileceğini belirterek, iflas ertelemesinin iki yıl süreyle uzatılmasını talep etti.

Davaya, ABN Amro Bank N.V., Nederlaandse Financiedrings Maatsachappij Voor Ontvikkelingshanden NV FMO, Ordu Yardımlaşma Kurumu ve SSK müdahil olarak katıldı. Bu kuruluşların tümü, Köy Tür Ege Entegre Tavukçuluk A.Ş.’nin iflasının ertelenmesinin uzatılması koşullarının oluşmadığını ileri sürerek, talebin reddine karar verilmesini istediler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle