GeriEkonomi Köy Hizmetleri: Rahat bırakın da çalışalım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köy Hizmetleri: Rahat bırakın da çalışalım

ANAP'ın önerisiyle koalisyon liderlerinin, lağvedilmesi konusunda uzlaştığı Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü savunmaya geçti.

Dün Genel Müdürlük'te toplanan yurt genelinden gelen Köy Hizmetleri yetkilileri ve sendikacılar, kuruma ‘‘haksızlık yapıldığını’’, lağvedilmeyi önerenlerin kurumun kötü duruma düşmesinin asıl sorumlusu olduğunu öne sürdüler.

Köy Hizmetleri Genel Müdürü Hüseyin Alioğlu, yeniden yapılandırma toplantısında, 24 sayfalık küçük bir kitapçık olarak düzenlenen konuşmasını katılımcılara aktardı. Alioğlu, ‘‘Biz ülkenin menfaatine olan her kararı sevinçle ve saygıyla karşılarız. Bu konularda siyasi otoritenin alacağı karar da kabulümüzdür. Biz bu ülkenin teknisyenleri olarak doğru bildiklerimizi ülkenin menfaatleri açısından gerekli yerlere bildirmekle de yükümlüyüz’’ dedi. Alioğlu, şöyle konuştu: ‘‘Tüm olumsuz koşullara karşın, devletin küçülme politikalarını her alanda somut olarak yaşama geçirirken, hizmet sunumunu da aksatmayan bir kamu kurumu olan Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nü tartışma konusu olmaktan çıkaralım. Bırakın rahat çalışsınlar. Sunduğu hizmetlerden köyde yaşayan sadece yüzde 35'lik nüfus değil 65 milyon insanımız yararlanmaktadır.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle