GeriEkonomi Köstence'ye 11 milyon dolarlık Galleria Mall
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köstence'ye 11 milyon dolarlık Galleria Mall


Cahit AKYOL / KÖSTENCE

Türk işadamlarının Romanya'nın Köstence kentinde 11 milyon dolar (Yaklaşık 13.7 trilyon lira) bir yatırımla gerçekleştirdiği dev alışveriş merkezi Galeria Mall, törenle açıldı. Törende açılış kurdelesini Türkiye'nin Romanya Büyükelçisi Ömer Zeytinoğlu ve Başkonsolos Cengiz Sanay kesti.

Romanya'nın Bükreş'ten sonra ikinci büyük kenti olan Köstence'de 7 ayda inşa edilen ve içinde 75 mağazanın bulunduğu Galeria Mall daha ilk gününden müşteri akınına uğradı. Türkiye'de inşaat alanında başarılı bir çok projeye imza atan Aydın İnşaat Sanayi Limited Şirketi tarafından yaptırılan Köstence Galeria Mall, aynı zamanda Köstence'nin dünya standartlarındaki tek alışveriş merkezi unvanını aldı.

Fiba Holding tarafından işletilecek olan Galeria Mall 40 bin metrekarelik bir arazi üzerine 22 bin metrekarelik kapalı alandan oluşuyor, ayrıca bin araç kapasiteli bir otoparkı bulunuyor.

İKİNCİ BÜYÜK PROJE

Romanya'da Türk işamlarının yaptığı ikinci büyük projenin Galeria Mall olduğunu belirten Aydın inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adıgüzel ve Zeki Aydın kardeşler inşaatın tamamen Türk sermayesi ile yapıldığını belirttiler.

İçindeki tüm mağazaların kiralık olduğu Galeria Mall'ın pazarlama çalışmalarını yürüten Martı Danışmanlık yetkilileri, Türkiye'den Gima ve Polo gibi firmaların yanı sıra Romanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, ABD ve Yunanistan'dan gelen firmaların da burada mağazalar açtıklarını söylediler. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreninden sonra Romanya'nın Catwalk International adlı mankenlik ajansının 20 ünlü mankeni, bir defile sundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle